росію викинули з керівництва Організації із заборони хімічної зброї

росію викинули з керівництва Організації із заборони хімічної зброї

рф програла Україні, Польщі та Литві голосування за місце в раді від регіону Східна Європа

росію викинули з керівництва Організації із заборони хімічної зброї
фото DR

росія не увійшла до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї – ключового органу управління ОЗХЗ, до повноважень якого входить, зокрема, вжиття заходів щодо держав-порушників.

Під час 28-ї Конференції країн-учасниць організації росія програла Україні, Польщі та Литві голосування за місце у раді від регіону Східна Європа, свідчать результати, опубліковані ОЗХЗ.

Загалом до ради було обрано 21 країну. Від групи Західної Європи та інших держав місця отримали Бельгія, Данія, Греція, Іспанія та Нова Зеландія, від Азії – Бангладеш, Іран, Малайзія та Пакистан, від Африки – Алжир, Гана, Нігерія та ПАР, від Латинської Америки – Еквадор, Чилі, Сальвадор та Гватемала.

росія до травня 2024 року збереже місце у раді, яка згідно зі статутом ОЗХО виступає головним координатором розслідувань випадків можливого застосування хімічної зброї, розглядає прохання про захист від застосування хімзброї чи загрози її застосування, а також укладає угоди про проведення перевірок.

Член російської делегації на конференції ОЗХЗ, заступник голови Мінпромторгу Кіріл Лисогорський звинуватив США у тому, що москва втратила місце у раді.

У Східноєвропейській групі організації за вказівкою Вашингтона та Брюсселя було створено антиросійське лобі з 18 держав, підпорядкованих військово-політичним інтересам НАТО та ЄС, заявив Лисогорський.

У жовтні 2020 року ОЗХЗ звинуватила росію у використанні хімічної зброї проти опозиціонера Алєксєя Навального, який, згідно з доповіддю організації, був отруєний «Новичком».

Через рік 45 країн-учасниць ОЗХЗ звернулися до москви із запитом на роз'яснення відповідно до п. 2 ст. IX Конвенції про заборону хімічної зброї, а отриману відповідь визнали неповною, після чого було направлено повторний запит, до якого приєдналися вже 55 держав.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло