Доходи лідерів української переробної промисловості впали в 1,4 раза за перший рік великої війни
Майже половина доходу компаній із першої десятки припадає на бізнеси групи СКМ Ріната Ахметова

Сукупний дохід топ-10 компаній переробної промисловості скоротився майже в півтора раза за перший рік повномасштабної війни.
Про це свідчать дані аналітичного центру «Опендатабот».
Металургійні та харчові компанії заробили за цей час 240,46 млрд грн. Це в 1,4 раза менше, ніж дохід цих компаній у 2021 році – 355,55 млрд грн.
Майже половина доходу компаній із топ-10 припадає на бізнеси групи СКМ Ріната Ахметова: «Запоріжсталь» стала лідером у 2022 році навіть попри те, що її дохід і зменшився майже вдвічі та становив 46,92 млрд грн. Також у рейтингу «Камет-Сталь», яка в першій рік повномасштабної війни збільшила свій дохід майже удвічі – до 37,85 млрд грн. Ще одне підприємство – «Запоріжкокс» – також збільшило дохід на 22% і заробило 15,81 млрд грн. На компанії Ахметова припадає 42% від сукупного доходу топ-10 підприємств сфери.
Попри те що дохід компанії «Арселорміталл Кривий Ріг» скоротився найбільше – аж на 60%, до 43,82 млрд грн, підприємство залишилося на другому місці рейтингу.
До рейтингу найкращих бізнесів у сфері переробної промисловості також увійшли дві компанії Віктора Пінчука (EastOne): «Інтерпайп Ніко Тьюб», дохід якої у 2022 році збільшився на 11% і становив 16,49 млрд грн, і «Дніпросталь», дохід якої зменшився на чверть – до 10,85 млрд грн. Разом на підприємства Пінчука припадає 11% від загального доходу топ-10.
Бізнес групи «Приват» Ігоря Коломойського також потрапив до топ-10 – йдеться про Нікопольський завод феросплавів. У перший рік повномасштабного вторгнення завод у Нікополі втратив половину доходу й із заробітками в 11,39 млрд грн спустився на три пункти рейтингу.
На противагу металургам, компанії харчової промисловості в перший рік повномасштабної війни збільшили свої статки, Так, Катеринопільський елеватор, що належить групі МХП Юрія Косюка, збільшив дохід на 11%. Компанія Олексія Порошенка «Рошен» (група «Укрпромінвест») – на 4%. Збільшивши свій дохід на 2%, до рейтингу також потрапила компанія «Дельта вілмар Україна».
Хто вибув із топ-10 від початку повномасштабної війни?
Початок вторгнення та окупація частки територій призвели до втрати двох компаній-гігантів – ММК Ілліча та «Азовсталі», що належали до групи СКМ Ріната Ахметова. При цьому у 2021 році саме ММК Ілліча посідав 1-ше місце. Разом ці бізнеси заробляли майже половину від статків топ-10 у 2021 році.
Ще одна компанія, яка посідала 5-те місце в рейтингу 2021 року – Дніпровський меткомбінат (ІСД Тарута – Мкртчан) – у перший рік повномасштабного вторгнення стала банкрутом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].