Уряд затвердив Нацстратегію доходів на 2024–2030 роки – Мінфін

Уряд затвердив Нацстратегію доходів на 2024–2030 роки – Мінфін

Планується підвищити акцизи на паливо, алкогольні напої та тютюнові вироби до мінімальних ставок ЄС

Уряд затвердив Нацстратегію доходів на 2024–2030 роки – Мінфін
Фото: Pixabay

Уряд  затвердив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки. ЇЇ мета охоплює посилення фіскальної спроможності України, адаптацію податкового та митного законодавства до стандартів ЄС, а також створення стимулів для повоєнного відновлення та економічного зростання.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

Зокрема, стратегія передбачає:

  • заборону спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб;
  • підвищення ставок спрощеної системи для фізосіб-підприємців;
  • звуження першої групи спрощеної системи;
  • підвищення ставки податку для «спрощенців» агровиробників і розширення бази оподаткування;
  • РО та ведення обліку походження товарів;
  • запровадження прогресивної шкали оподаткування ПДФО:
  • підвищення акцизів на пальне, алкоголь, тютюнові вироби до мінімального рівня ставок, який діє у ЄС. Держава вивчає міжнародний досвід запровадження акцизу на солодкі напої.

Наголошується, що реалізація стратегії відбуватиметься послідовно.

«Спочатку заплановано внутрішню реформу податкових та митних органів, яка полягає в обмеженні втручання контролюючих органів у діяльність бізнесу через консолідацію даних і перехід на роботу із знеособленою інформацією», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що далі має відбутися відновлення рівня довіри платників податків до органів, що є критичним для успішності нових податкових ініціатив, а після цього буде запроваджено заходи податкової та митної політики.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна затримає пенсії та зарплати в разі відсутності допомоги Заходу на початку наступного року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло