Європейська Бізнес Асоціація закликала доопрацювати законопроєкт про мобілізацію

Європейська Бізнес Асоціація закликала доопрацювати законопроєкт про мобілізацію

В асоціації зазначили, що низка положень у чинній редакції фактично позбавляє громадян базових прав

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася до голови парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням доопрацювати урядові законопроєкти про мобілізацію у зв'язку з наявністю в ньому ознак порушення Конституції та негативного впливу на економіку.

«Бізнес детально проаналізував положення обох документів і прагне висловити своє занепокоєння низкою запропонованих норм, які можуть містити в собі ознаки порушення Конституції України. Власне, тому (матимуть) негативні наслідки не лише для економіки України, а й для репутації країни та вкрай важливого процесу відновлення нашої держави», – заявляє ЄБА.

В асоціації нагадали позицію Президента України про те, що стабільне функціонування економіки країни дає змогу ефективно функціонувати ЗСУ, оскільки податки та збори є фактично єдиним джерелом фінансування армії: сьогодні шість платників податків забезпечують одного воїна, і єдиним шляхом збільшення спроможностей ЗСУ є детінізація та зростання економіки.

Водночас, вважають у ЄБА, запропоновані в законопроєктах норми можуть, навпаки, призвести до зростання кількості «зарплат у конвертах» і неофіційного працевлаштування, відпливу іноземних інвестицій, значного погіршення умов ведення бізнесу, які на кінець 2023 року, за даними опитування асоціації, оцінюються на рівні 2,44 з 5 балів (негативний).

Крім того, низка положень може фактично позбавляти громадян України базових прав, зокрема на отримання документа, що посвідчує особу та громадянство України, що є неприпустимим навіть в особливий період і може мати вкрай негативні соціальні та демографічні наслідки.

У ЄБА додали, що скорочення термінів, зокрема, для уточнення своїх даних протягом 30 днів усіма військовозобов'язаними в Україні може призвести до колапсу системи, збоїв у роботі електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста через суттєвий наплив.

Бекграунд. Як повідомлялося, 25 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Пізніше заступниця глави фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук повідомила, що цей документ не буде голосуватися в запропонованій урядом редакції, а Комітет ВР із питань нацбезпеки напрацює компромісний варіант, який зобов'язався винести фінальне рішення 9 січня 2024 року.

Днем пізніше, 26 грудня 2023 року, у парламенті зареєстрували законопроєкт №10379, що регулює питання мобілізації, рекрутингу та проходження військової служби, згідно з яким запропоновано внести низку змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України і збільшити штрафи за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло