Італія хоче надавати Україні військову допомогу тільки в обмін на «дипломатичні зусилля» з боку Києва
Міністр оборони вважає, що переговори можуть розпочатися лише після того, як росія перестане атакувати Україну ракетами та дронами

Уряд Італії готує вже восьмий пакет військової допомоги Україні, але вважає, що Києву необхідно розпочати пошук дипломатичних шляхів вирішення військового конфлікту, пише FT.
«Є два шляхи, – заявив міністр оборони Гвідо Крозетто, виступаючи у середу на парламентських слуханнях. – Це допомога без будь-яких «якщо» чи «але» і спроба вибудувати дипломатичний шлях, який приведе нас до закінчення конфлікту. Найближчими місяцями потрібно збалансувати політику стримування та дипломатію».
Уряд Джорджі Мелоні справді продовжує надавати активну підтримку Україні. Сама прем'єр-міністр переконує угорського колегу Віктора Орбана розблокувати економічну допомогу Києву на 50 млрд євро. Але при цьому потрібно бути реалістами, наполягає Крозетто.
“Не можна ігнорувати ситуацію на полі бою. Схоже, настав час для ефективного дипломатичного рішення. На жаль, літній контрнаступ в Україні не приніс бажаних результатів”, – заявив міністр оборони.
Крозетто, який раніше очолював італійську асоціацію оборонних підприємств, висловив сумнів у «реальній спроможності України протистояти російським силам… у ситуації їх постійної переваги у чисельності та повітряній силі».
При цьому дипломатичні зусилля мають дозволити Україні досягти «справедливого миру», наголосив він.
Міністр також вважає, що переговори можуть розпочатися лише після того, як росія перестане атакувати Україну ракетами та дронами:
«Ми не можемо розпочинати переговори, доки падають бомби. Потрібно переконати атакуючих зупинитись».
Якщо ж кинути Україну напризволяще, це матиме важкі наслідки для європейської безпеки, попередив Крозетто. Тому уряд Мелоні не має наміру послаблювати підтримку Києва.
Сама прем'єр та її колеги ведуть на різних рівнях переговори з урядом Угорщини, переконуючи його зняти заперечення проти виділення Україні економічної допомоги на 50 млрд євро у 2024-2027 роках і не заважати їй домовлятися про вступ до Євросоюзу.
Бекграунд. Нагадаємо, ще у квітні Крозетто висловив бажання посадити Україну за стіл переговорів з росією за посередництва Китаю. За його словами, всі підливають бензин у вогонь війни, але немає жодного пожежника.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].