У НАТО вважають, що війна росії проти України триватиме щонайменше до 2026 року

У НАТО вважають, що війна росії проти України триватиме щонайменше до 2026 року

росія втрачає 300 солдатів на день, зазначив заступник генсека Альянсу

This text is also available in English
У НАТО вважають, що війна росії проти України триватиме щонайменше до 2026 року
фото Генштаб ЗСУ

Війна між росією та Україною триватиме довго, оскільки жодна зі сторін не показує, що вона може отримати вирішальну перемогу тим чи іншим способом, заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане в ефірі Digi24, передає moscowtimes.eu.

«Мій заклик – готуватися до довгої війни. Кінця не буде 2024 року і, можливо, навіть 2025-го. Ми чекаємо на затяжну війну з невеликими наступами, контрнаступами, із завоюванням і втратою територій», – сказав він.

Джоане зазначив, що в НАТО «були надто натхненні та оптимістичні на початку українського наступу минулої весни», проте закликав не впадати в песимізм – за його словами, «Україна має достатньо ресурсів, щоб витримати цю війну і досягти успіху».

«Немає абсолютно ніякого ризику поразки. росія втрачає 300 солдатів на день, тисячі одиниць бронетехніки, сотні літаків. Вони не в кращій ситуації», – пояснив Джоане.

Він також нагадав, що українцям вдалося відвоювати 50% території, яку окупували росіяни після повномасштабного вторгнення.

«Це не дрібниця. Ми в жодному разі не зможемо допустити, щоб росія повернулася до кордону з Румунією. Нам потрібно, щоб Україна вистояла», – наголосив Джоане.

У зв'язку з цим заступник генсека НАТО висловив упевненість, що Конгрес США схвалить нову фінансову допомогу Києву найближчим часом. Загалом Джоане бачить проблему не так у грошах, як у промисловому потенціалі країн Заходу, які допомагають Україні зі зброєю. За його словами, у Європі не розраховували на конфлікт такого масштабу після закінчення холодної війни.

На думку Джоане, військова економіка росії, навпаки, «відповідає її сьогоднішнім потребам», крім того, путіну постачають озброєння Північна Корея та Іран. У зв'язку з цим країни НАТО ведуть «надзвичайно енергійну» розмову з підприємствами оборонної промисловості, щоб переконати їх виробляти «більше та в більш стислий термін».

«Бо нам потрібні не тільки боєприпаси та артилерія, нам також потрібні технології, і ще багато чого», – пояснив Джоане.

Напередодні США офіційно підтвердили, що перестали постачати озброєння Україні. За словами координатора Білого дому з нацбезпеки Джона Кірбі, це сталося через вичерпання бюджетних коштів на такі програми.

У жовтні президент США Джо Байден попросив Конгрес виділити $106 млрд для України, Ізраїлю та Тайваню. Києву з цих коштів мало дістатись більше половини – $61,4 млрд. Проте депутати так не змогли дійти консенсусу з цього питання і перенесли обговорення на січень.

Бекграунд. Нагадаємо, російські військові скаржаться на низьку якість північнокорейських снарядів, називаючи їх “абсолютним л*ном”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло