Атака на нафтові термінали росії на Балтійському морі загрожує їй втратою до 1,5 млн барелів на добу експорту — Bloomberg

Атака на нафтові термінали росії на Балтійському морі загрожує їй втратою до 1,5 млн барелів на добу експорту — Bloomberg

Ринок відреагував на удар безпілотника по Усть-Лузі: у понеділок ціна Brent піднялася більш ніж на 1%

This text is also available in English
Атака на нафтові термінали росії на Балтійському морі загрожує їй втратою до 1,5 млн барелів на добу експорту — Bloomberg
фото Kingisepp District Administration

Удари дронів по Ленінградській області загрожують об'єктам, завдяки яким росія отримує значну частину нафтодоларів. При вдалій атаці на нафтові термінали на Балтійському морі може зупинитися експорт 1,5 млн барелів на добу, пише Bloomberg.

У неділю дрони атакували Усть-Лугу, найбільший порт росії на Балтійському морі, що знаходиться приблизно за 1000 км від українського кордону. Внаслідок двох вибухів спалахнув термінал компанії «Новатек», який працює з газовим конденсатом. Роботу терміналу, який бере участь, зокрема, у забезпеченні паливом російської армії, було зупинено, розповіло Bloomberg джерело.

У Ленінградській області також є два великі термінали для експорту нафти: один з них розташований в Усть-Лузі, другий – у Приморську, на протилежному березі Фінської затоки. В Усть-Лузі прямо поруч із терміналом «Новатека» знаходяться причали для навантаження нафти на танкери, а далі – сховища для нафти та нафтопродуктів.

За даними Kpler, з Усть-Луги та Приморська за кордон вирушає понад 75% нафти сорту Urals. Загалом танкери щодня вивозили з них понад 40% сирої нафти (1,5 млн барелів), яку росія експортувала морським шляхом у період з січня по листопад 2023 року, підрахував Bloomberg.

Ціна Urals опустилася в грудні нижче за $60 за барель, писало минулого тижня Міжнародне енергетичне агентство. За такої ціни вартість нафти, що вивозиться з балтійських портів, склала близько $90 млн на добу.

«Регулярні атаки або удари важких дронів можуть порушити роботу балтійських портів і привезти до скорочення обсягів експорту», – кажуть експерти.

Тим часом невідомі дрони минулого тижня провели ще дві атаки в Ленінградській області: у четвер та п'ятницю вибухи пролунали на нафтобазах «Роснефти».

Ринок відреагував на удар безпілотника по Усть-Лузі: у понеділок ціна Brent піднялася більш ніж на 1%. Це показує, що учасники ринку стурбовані можливими перебоями у постачаннях найближчим часом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло