Ціни на уран на 16-річному піку через ризики дефіциту

Ціни на уран на 16-річному піку через ризики дефіциту

У січні ціни на уран злетіли до $106 за фунт, що є найвищим показником з 2007 року

Ціни на уран на 16-річному піку через ризики дефіциту

У січні ціни на уран злетіли до $106 за фунт, що є найвищим показником з 2007 року, оскільки проблеми з постачанням збіглися зі збільшенням попиту.

Про це пише Trading Economics.

Казахстанська державна компанія «Казатомпром», найбільший у світі виробник урану, заявила, що не зможе досягти своєї виробничої мети протягом наступних двох років через дефіцит сировини та проблеми з будівництвом.

Це додалося до погіршення прогнозу канадської Cameco у вересні через проблеми на ключових шахтах і невизначеність щодо видобутку французької Orano через військовий переворот у Нігері. Крім того, західні енергетичні компанії продовжували добровільно відмовлятися від імпорту російського урану через вторгнення рф в Україну, тоді як США наблизилися до заборони його імпорту.

Тим часом амбітна мета декарбонізації спонукала США та 20 інших країн оголосити, що їхня ядерна енергетика буде потроєна до 2050 року. Великі ставки на ядерну енергетику робить Китай, який будує 22 з 58 світових реакторів, а Японія перезапустила проєкти зі збільшення виробництва ядерної енергії.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Британія інвестує понад $380 млн у виробництво ядерного палива для зменшення залежності від рф.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло