У 2023 році нейротехнологічні компанії залучили $1,4 млрд у 115 угодах – дослідження
У попередньому році нейротех-компаніями було залучено $662,6 млн у 127 угодах

У 2023 році нейротехнологічні компанії залучили $1,4 млрд у 115 угодах, що більше, ніж у попередньому році, коли вони уклали $662,6 млн у 127 угодах.
Про це йдеться у дослідженні PitchBook.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Каліфорнійська компанія Neuralink, що базується в Каліфорнії, закрила раунд на суму $323 млн під керівництвом Founders Fund у листопаді, а в травні отримала схвалення FDA на клінічні випробування на людях.
Нейротехнології вже давно застосовуються у сфері охорони здоров'я. Медичні пристрої включають кохлеарні імплантати, невеликі електронні пристрої, які можуть забезпечити відчуття звуку для людей з вадами слуху та глухих. Пристрої для медичної візуалізації та моніторингу мозку, такі як ЕЕГ та фМРТ, також відносяться до нейротехнологій.
Серед нещодавніх угод – угода з австралійським стартапом Saluda Medical, що розробляє спинномозкові імплантати, який у квітні залучив $150 млн; з остінською компанією Paradromics, що розробляє чіп-інтерфейс для мозку, яка у листопаді залучила $50 млн; і з нідерландським стартапом Zander Labs, що також розробляє мозкові імплантати, який у грудні залучив близько $33 млн.
Інвестиції в нейротехнології пов'язані зі значними ризиками, говорять дослідники. Проекти, як правило, капіталомісткі, а імплантація пристроїв у мозок є небезпечною. Крім того, отримання дозволу регуляторних органів на тестування може бути складним завданням.
Стартапи не обмежуються медичним застосуванням. Перший запланований продукт Neuralink, Telepathy, дозволить користувачам керувати своїм телефоном або комп'ютером за допомогою думки. Кілька компаній також експериментують з військовими додатками для покращення тренувань і комунікації. Є також стартапи, які досліджують використання розваг, наприклад, інтеграцію з пристроями віртуальної реальності. Зрештою, високі премії, пов'язані з цими пристроями, і доходи від інтелектуальної власності залишають багато можливостей для тих, хто зацікавлений у вертикалі.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що перша людина вживила у свій мозок імплант від компанії Ілона Маска Neuralink.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.