У куплених росією північнокорейських ракетах знайшли західні компоненти

У куплених росією північнокорейських ракетах знайшли західні компоненти

Це свідчить про те, що країна розробила мережу закупівель, здатну непомітно оминути санкції, введені майже 20 років тому

У куплених росією північнокорейських ракетах знайшли західні компоненти
фото Shutterstock

Виготовлені Північною Кореєю ракети, які росія застосовує в Україні, містять понад 290 електронних компонентів іноземного виробництва, йдеться у доповіді розслідувальної групи Conflict Armament Research (CAR), передає moscowtimes.eu.

У CAR вивчили залишки ракет після атаки у Харкові та виявили компоненти, вироблені у США та Європі, причому більшість із них були виготовлені в останні три роки. Це доводить, що Північна Корея здатна здобувати такі матеріали, незважаючи на давні санкції ООН, зазначають автори доповіді.

«Наявність нещодавно вироблених іноземних електронних компонентів у північнокорейській балістичній ракеті переконливо свідчить про те, що країна розробила надійну мережу закупівель, здатну непомітно оминути санкції, введені майже 20 років тому», – нарікають дослідники.

Більшість (75%) із 290 виявлених іноземних деталей – американського виробництва, 16% – європейського (Німеччини, Швейцарії та Нідерландів). Ще 9% виготовлено у країнах Азії (Японія, Сінгапур, Китай та інші).

Минулого року CAR вивчив компоненти ударних дронів іранського виробництва, запущених росією по території України, і також виявив, що більшість їх зроблено американськими компаніями.

Восени 2023 року американські та південнокорейські спецслужби повідомили, що Північна Корея почала постачати в росію озброєння для використання у війні проти України і вже поставила близько 1 млн снарядів. На початку 2024 року КНДР, ймовірно, навіть збільшила постачання боєприпасів – про це свідчать супутникові знімки, що фіксують обіг контейнерів між корейським портом Раджин та селищем Дунай Приморського краю.

Бекграунд. Між тим повідомлялося, що російські військові скаржаться на низьку якість північнокорейських снарядів. Вони часто не долітають до цілі, оскільки заряд пороху в гільзах часто не відповідає заявленому.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло