Центр громадського здоров'я від МОЗ порадив українцям говорити про психічне здоров'я не лише з фахівцями
Публічне та відкрите обговорення психічного здоров’я є кроком до зменшення стигматизації та дискримінації
Центр громадського здоров'я від МОЗ порадив українцям говорити про психічне здоров'я не лише з фахівцями.
Про це йдеться на сайті центру.
За словами фахівців, публічне й відкрите обговорення психічного здоров’я є важливим кроком для зменшення стигматизації та дискримінації, які часто пов’язані з темою ментального здоров'я. Однак ці розмови потребують добирання правильних слів і виразів.
У центрі також пояснили, що використання некоректної та деструктивної лексики осоромлюють людину з психічним розладом і принижують її. Зокрема, стигматизація може призвести до браку розуміння, булінгу, харасменту тощо.
Тож для того, аби сприяти подоланню дискримінації, у МОЗ порекомендували ділитися своїми історіями щодо психічного здоров'я, організовувати заходи, присвячені цій темі, а також використовувати для цього соціальні медіа.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що USAID в Україні фінансує конкурс на отримання грантів для надання послуг із ментального здоров'я. Кожен проєкт-переможець зможе отримати до $100 000 на період реалізації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].