Нікарагуа подала в ООН судовий позов проти Німеччини через продаж зброї Ізраїлю
Берліну може загрожувати звинувачення в геноциді

Нікарагуа звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням зупинити продаж зброї німецького виробництва Ізраїлю. Справа може стати юридичним прецедентом, пише ВВС.
Берлін звинувачують у тому, що відправляючи військову техніку до Ізраїлю та припинивши фінансування агентства ООН з надання допомоги, він нібито порушує конвенції ООН про запобігання геноциду.
У 2023 році близько 30% закупівель військового обладнання для Ізраїлю на загальну суму 300 млн євро припало на Німеччину. Це в десять разів більше, ніж роком раніше.
Німеччина відкидає висунуті проти неї звинувачення і у вівторок надасть докази на свій захист у Міжнародному суді ООН.
Звинувачення ґрунтуються на окремій справі, порушеній за ініціативою ПАР у січні. Тоді судді в Гаазі зобов'язали Ізраїль вжити «всіх можливих заходів», щоб уникнути актів геноциду.
Суд також зобов'язав Хамас негайно звільнити заручників, захоплених в Ізраїлі під час кровопролитного нападу 7 жовтня. Тоді за один день бойовиками, що вторглися з Гази, було вбито не менше 1200 осіб, тисячі були поранені або зазнали жорстоких катувань, сотні були захоплені в заручники.
Ізраїль відкидає звинувачення в геноциді під час своєї військової кампанії у відповідь і наполягає на своєму праві на самооборону.
За твердженнями підконтрольного Хамас міністерства охорони здоров'я Гази, внаслідок ізраїльського наступу в анклаві загинуло понад 33 тисячі палестинців, більшість з яких – мирні жителі. За словами правозахисників, Газа також перебуває на межі голоду.
Ізраїль наполягає, що вживає всіх заходів щодо мінімізації жертв серед мирного населення та не чинить перешкод для доставки гуманітарної допомоги, роздача якої на території анклаву здійснюється, за його словами, під контролем Хамас.
Нікарагуа заявляє, що продаж Німеччиною зброї Єрусалиму робить її співучасником воєнних злочинів Ізраїлю.
За даними інформаційного агентства DPA, більша частина продажів припала на компоненти для систем ППО та комунікаційне обладнання.
Німеччина також призупинила фінансування Агентства ООН з надання допомоги палестинським біженцям (БАПОР) через звинувачення в причетності співробітників агентства до нападу на Ізраїль 7 жовтня. Разом із нею призупинили свої внески й 14 інших західних країн, включаючи США.
Більше про це – в матеріалі “Скандал в ООН: ізраїльська розвідка стверджує, що 190 співробітників організації брали участь у нападі на Ізраїль”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].