“Поганий день для путіна”: політики коментують прийняття законопроекту про допомогу Україні

“Поганий день для путіна”: політики коментують прийняття законопроекту про допомогу Україні

Кулеба, коментуючи це рішення, наголосив, що США підтвердили свій статус світового лідера

“Поганий день для путіна”: політики коментують прийняття законопроекту про допомогу Україні
фото DR

Палата представників Конгресу США, де домінують республіканці, після кількох місяців протистояння затвердила масштабний пакет допомоги Україні. На підтримку законопроекту у суботу, 20 квітня, висловилися 311 конгресменів, проти проголосували 112 осіб.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи це рішення, наголосив, що США підтвердили свій статус світового лідера.

“Поганий день для путіна. Поганий день для тих, хто насмілився повірити, що Америка може похитнутися, коли справа доходить до захисту того, за що і кого вона виступає.

Ми вдячні Палаті представників США, її спікеру та членам обох партій за ухвалення довгоочікуваного законопроекту про допомогу Україні. Кожен, хто зробив це рішення реальністю, зробив правильний вибір. Сполучені Штати знову підтвердили своє світове лідерство. Ми з нетерпінням очікуємо, що законопроект буде швидко прийнятий Сенатом Сполучених Штатів, підписаний президентом і відчутний нашими воїнами на передовій”, – написав міністр у Твіттері.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск: “Спікере Джонсон, дякую вам. Краще пізно, ніж занадто пізно. І я сподіваюся, що для України ще не пізно”.

Міністр МЗС Великої Британії Девід Кемерон: “Підтримка Палати представників США щодо виділення Україні $60 млрд є життєво важливим кроком на майбутнє. Якщо путін колись сумнівався в рішучості Заходу підтримати Україну, це свідчить про те, що наша колективна воля непохитна. З підтримкою Україна може перемогти і переможе”.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн: “Я вітаю переважну більшість позитивних голосів Палати представників США. Україна заслуговує на всю можливу підтримку проти росії. Тепер ми просимо Сенат США проголосувати якнайшвидше, оскільки на кону життя. Трансатлантичні союзники об’єднані у підтримці свободи і демократії”.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте: “Дуже хороша новина, що Палата представників США схвалила новий пакет допомоги Україні. Це важливий крок у забезпеченні подальшої підтримки України під час її захисту від російської агресії”.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг: “Я вітаю схвалення Палатою представників США нового великого пакету допомоги Україні. Україна використовує зброю, надану членами НАТО, щоб знищити військовий потенціал росії. Це підвищує безпеку усіх нас у Європі та Північній Америці”.

Посол США в Україні Бріджит Брінк: “Наша підтримка України непохитна. Це боротьба за те, що є правильним – відстоювання свободи – і Палата представників відповіла на цей виклик”.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола: “Від імені Європарламенту я вітаю сьогоднішнє голосування Палати представників США, яке надає вирішальну підтримку Україні. Єдиний шлях до миру – допомогти українському народу захистити себе. Ми єдині. За свободу, проти агресії”.

Президент Литви Гітанас Науседа: “Дякую! Палата представників Конгресу США схвалила довгоочікуваний пакет допомоги Україні. Це великий крок до перемоги, і всі союзники продовжуватимуть підтримувати Україну. Підтримка та згуртованість із боку Заходу сьогодні є надзвичайно важливими”.

Президент Латвії Едгарс Рінкевічс: “Великий день для вільного світу, великий день для України. Я вітаю рішення Палати представників США щодо великого нового пакету допомоги Україні. Це голосування зміцнює безпеку в Європі та євроатлантичному регіоні. Дякую!”

Президент Фінляндії Александр Стубб: “Хороші новини з США. Палата представників схвалила важливий пакет допомоги Україні на $61 млрд. Тепер чекаємо, поки це ухвалять у Сенаті. Дякую, спікере Джонсон і Палаті (представників) за двопартійну підтримку. Україна потребує всієї нашої підтримки”.

Багато республіканців, які є прихильниками екс-президента США Дональда Трампа, проголосували проти законопроекту, але не змогли перешкодити його затвердженню. Після голосування у Палаті представників пролунали оплески. Деякі конгресмени розмахували українськими прапорами та вигукували «Україна, Україна!».

Слідом за схваленням нижньої палати законопроект має затвердити Сенат. Голосування пройде не раніше, ніж 23 квітня. Очікується, що верхня палата Конгресу підтримає пакет допомоги Україні близько $61 млрд.
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло