Тривале панування долара США є серйозним тривожним сигналом для фінансових ринків – експерти
Інвестори, які увійшли в цей рік із прогнозами щодо зниження курсу долара, були змушені переосмислити свою позицію через зростання американської економіки та стійку інфляцію

Світові фінансові ринки стикаються із силою, на яку вони не розраховували у 2024 році: Сильний долар повернувся і, схоже, залишиться.
Про це пише Bloomberg.
Інвестори, які увійшли в цей рік із прогнозами щодо зниження курсу долара, були змушені переосмислити свою позицію через зростання американської економіки та стійку інфляцію, що вимагає від Федеральної резервної системи США утримуватися від зниження процентних ставок.
Міжнародний валютний фонд прогнозує, що виробництво в США зростатиме вдвічі швидше, ніж у країнах «Великої сімки», розмови про «винятковість США» поширюються повсюдно й підтримують прибутковість акцій та облігацій, додаючи долару привабливості. І під час посилення геополітичної боротьби ця валюта все ще залишається найкращим притулком для інвестицій.
Доларовий індекс Bloomberg цього року зріс більш ніж на 4%, відображаючи прогрес у порівнянні зі всіма основними розвиненими країнами та країнами, що розвиваються. Один із популярних показників настроїв трейдерів був «ведмежим» на початку року, але відтоді змінився і став найбільш «бичачим» з 2019 року, згідно з даними Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами (Commodity Futures Trading Commission).
Серед тих, хто переглядає свої стратегії щодо долара, – другий за величиною у світі керуючий компанією Vanguard Group Inc., який зараз закликає до стійкого зміцнення. UBS Asset Management каже, що долар, ймовірно, має ще більше зрости попри те, що він на 20% дорожчий, ніж його зазвичай оцінюють. Тим часом інвестиційний інститут Wells Fargo капітулював перед прогнозами про ослаблення долара наприкінці року і тепер вважає, що він продовжить своє зростання до 2025-го.
«Якщо інші країни не можуть відповідати темпам зростання та інфляції США, у них просто немає іншого виходу, окрім як купувати долар, – сказав Алесь Коутний, керівник відділу міжнародних курсів у Vanguard. – Те, що раніше було для нас тактичною операцією, тепер стало набагато більш довгостроковим структурним поглядом на стійкість долара та економічної сили США».
Відродження долара відбулося на тлі безлічі ознак того, що економіка США вийшла з уповільнення, якого багато хто очікував. Ринок праці залишається жорстким, а виробнича активність продовжує зростати. Як наслідок, збереження інфляції змусило голову ФРС Джерома Пауелла та інших політиків почекати зі зниженням ставок довше, ніж очікувалося.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Федрезерв зберіг ключову ставку на рівні 5,25–5,5%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].