Рада схвалила посилення контролю за обігом нелегального пального

Рада схвалила посилення контролю за обігом нелегального пального

Проєктом, зокрема, пропонується віднести до підакцизної групи товари нафти та газового конденсату з нульовою ставкою акцизного податку

Рада схвалила посилення контролю за обігом нелегального пального
Фото: ілюстративне

Рада прийняла у першому читанні законопроєкт про детінізацію ринку нафтопродуктів (контролю за обігом нафти, газового конденсату та розчинників). «За» проголосувало 279 депутатів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

«Дуже важливий законопроєкт, який став результатом більш ніж піврічної роботи ТСК, Комітету, податкової, Мінфіну та бізнес-асоціацій», – наголосив він.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України щодо віднесення до підакцизної групи товарів нафти та газового конденсату з нульовою ставкою акцизного податку, а також розчинників за кодом 3814 00 90 19 згідно з УКТ ЗЕД зі ставкою 245,50 євро за 1000 л та з можливістю застосування податкових векселів.

Як йдеться у пояснювальній записці, загальний обсяг ринку газового конденсату в Україні становить приблизно 70 тис. тонн на місяць. Цього обсягу достатньо для виготовлення майже 60 тис. тонн неякісних бензинів, та близько 10 тис. тонн дизельного пального, яке також не відповідає вимогам технічного регламенту.

Як правило, таке «некондиційне» пальне вводиться в обіг не як моторне паливо, а як різноманітні розчинники або суміші вуглеводнів. Серед суб’єктів, які переробляють газовий конденсат, також широко розповсюджена практика вчинення фіктивних правочинів. Нерідко ця сировина переробляється на «неякісний» бензин, який надалі продається «за готівку», а товарні залишки ніби продаються підприємствам реального сектору економіки, які звітують про використання газового конденсату як пального для різноманітних котлів і печей. З даних обсягів не сплачується акцизний податок та ПДВ.

Зазначається, що для підвищення октанового числа прямогонного бензину використовують як кисневмісні високооктанові компоненти метанол, біоетанол та інші розчинники.

«Слід зазначити, що такому широкому використанню газового конденсату та нафти при різноманітних оборудках сприяє те, що їх вироблення, переміщення і реалізація майже не контролюється», – пояснили ініціатори.

Відповідно проєктом закону пропонується віднести до підакцизної групи товарів нафту та газовий конденсат з нульовою ставкою акцизного податку, щоб «не створювати додаткове податкове навантаження на споживача».

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що Рада прийняла у першому читанні законопроєкт про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального. Він, зокрема, впроваджує електронні ліцензії на торгівлю, автоматизацію процесу їх видачі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло