Вступ України до ЄС вимагатиме збільшення бюджету блоку на 20% – єврокомісар

Вступ України до ЄС вимагатиме збільшення бюджету блоку на 20% – єврокомісар

На думку комісара, збільшення бюджету було б вигідною інвестицією, оскільки Україна має потужний економічний потенціал

Вступ України до ЄС вимагатиме збільшення бюджету блоку на 20% – єврокомісар
Фото: europeanwesternbalkans.com

Вступ України до ЄС вимагатиме збільшення бюджету блоку на 20%.

Про це повідомив єврокомісар із бюджету Ган Йоганнес, цитує Oldenburger Onlinezeitung.

За його словами, за умови вступу України до Євросоюзу, блок має збільшити семирічний бюджет на 200 млрд євро. Він пояснює таке розширення чинними правилами надання сільськогосподарської допомоги та структурної підтримки в рамках ЄС.

Однак Йоганнес наголошує, що 200 млрд євро – це 0,2% від європейського економічного виробництва. Політик називає це «вигідною інвестицією», оскільки Україна, за його словами, має потужний економічний потенціал.

Водночас комісара турбує те, що союз має підготувати законодавчу базу для вступу України та об'єднати «великий сільськогосподарський сектор України» із сільським господарством ЄС.

Йоганнес також вважає, що блок має провести інституційні реформи, які не залежать від вступу України та інших кандидатів. Зокрема йдеться про ухвалення рішень більшістю голосів замість одностайності у зовнішній політиці.

З огляду на це, єврокомісар називає вступ України у ЄС до початку наступної семирічної фінансової програми (у 2028 році) нереальним.

Довідково. Україна подала заяву на членство в ЄС наприкінці лютого 2022 року – через кілька днів після початку повномасштабного вторгнення росії. У червні того ж року блок надав Україні статусу кандидата на вступ.

Ще через рік Єврокомісія рекомендувала Раді ЄС розпочати переговори з Україною щодо вступу, а вже наприкінці 2023 року Європейська рада ухвалила рішення про відкриття переговорів з Україною щодо вступу.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Єврокомісія досліджує українське законодавство щодо свободи руху капіталу та платежів. Це передбачає аналіз ступеня відповідності національного законодавства актам ЄС. Своєю чергою Нацбанк працює над запровадженням чітких правил регулювання ринку віртуальних активів, що відповідатимуть праву Євросоюзу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло