Шість енергоблоків ЗАЕС наближаються до небезпечного рубежу: термін експлуатації палива закінчується – Котін

Шість енергоблоків ЗАЕС наближаються до небезпечного рубежу: термін експлуатації палива закінчується – Котін

Частина палива на ЗАЕС відпрацювала понад 6 років, що є граничним строком

Шість енергоблоків ЗАЕС наближаються до небезпечного рубежу: термін експлуатації палива закінчується – Котін
Фото: depositphotos.com

На шести енергоблоках Запорізької атомної електростанції, окупованої російськими військами, закінчується термін експлуатації ядерного палива. Це викликає серйозні занепокоєння з погляду безпеки, адже подібна ситуація ніколи раніше не траплялася в історії атомної енергетики.

Про це в ефірі телемарафону повідомив керівник «Енергоатому» Петро Котін.

«Частина палива на ЗАЕС відпрацювала понад 6 років, що є граничним терміном. Ми заходимо на незвідану територію, адже ніхто ніколи не експлуатував атомні реактори з паливом, що вийшло з терміну», – підкреслив Котін.

За його словами, для оцінки безпеки та можливості подальшого використання цього палива необхідні ретельні аналізи й обстеження з боку виробників.

«Однак наразі провести такі перевірки неможливо, адже окупанти блокують доступ до ЗАЕС», – додав Котін.

Раніше він уже застерігав, що Запорізька АЕС через дії росіян балансує на межі аварії, подібної до Фукусіми.

Довідково.  Експлуатація ядерного палива після закінчення його терміну несе значні ризики для безпеки атомної станції. Окупанти рф  блокують доступ до ЗАЕС, що унеможливлює проведення потрібних перевірок та обстежень.

Бекграунд. Нагадаємо: На березневій зустрічі в Сочі російський диктатор владімір путін сказав гендиректору МАГАТЕ Рафаелю Гроссі, що росія хоче повернути в експлуатацію хоча б один реактор Запорізької АЕС. 

Станцію було захоплено російськими військами у 2022 році на початку повномасштабного вторгнення. Наразі п'ять із шести реакторів АЕС перебувають у режимі холодної зупинки. Ще один виробляє енергію, необхідну для підтримки безпеки станції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло