Сольський звинувачує Національну агроакадемію у тіньовій здачі в оренду 400 000 га землі

Сольський звинувачує Національну агроакадемію у тіньовій здачі в оренду 400 000 га землі

За словами міністра, НААН «у 90% випадків здає її в оренду за тіньовими схемами»

Сольський звинувачує Національну агроакадемію у тіньовій здачі в оренду 400 000 га землі
Міністр агрополітики та продовольства України Микола Сольський

Міністр агрополітики та продовольства України Микола Сольський звинуватив Національну академію аграрних наук (НААН) у здачі в оренду 400 000 га землі за «сірими» схемами, через що державний бюджет недоотримує значні кошти.

Про це Сольський заявив в інтерв'ю Forbes, коментуючи розслідування НАБУ та САП, яке ведеться проти нього за підозрою у заволодінні землею НААН на 291 млн грн у 2017–2019 роках.

За словами міністра, НААН, володіючи великим запасом землі, «у 90% випадків здає її в оренду за тіньовими схемами».

«За цими всіма підприємствами стоять конкретні бенефіціари в дуже багатьох органах», – стверджує він.

Сольський переконаний, що від передачі землі НААН у приватні руки всі виграли: «Атовці отримали землю і гроші, а держбюджет – податки».

Міністр також зазначив, що НААН – це «рудимент Радянського Союзу» і «у тому вигляді, у якому є зараз, відійде в минуле».

Нагадаємо: 25 квітня Сольський подав заяву про відставку з посади міністра у зв'язку з підозрою у заволодінні землею.

У справі, яку розслідує НАБУ, згадуються два епізоди.

Перший стосується 2500 га державних земель у Сумській області зі структури Національної академії аграрних наук. Йдеться про ДП «ОХ «Іскра» та ДП «ОХ «Надія». Вартість цих земель слідство оцінює у 291 млн грн.

2017 року Сумський обласний Держгеокадастр встановив, що ці держпідприємства не мають документів, які підтверджували б їхнє право на користування цими землями. На підставі цього працівники відомства склали акт про самовільне зайняття ділянок. На думку прокуратури, акт Держгеокадастру міг бути навмисне знищений.

Надалі на підставних ексбійців АТО, які мали право на першочергове одержання землі, виділялися по 2 га, які відразу ж передавалися в оренду комерційним фірмам за заниженою ставкою. Атовці отримували гонорар – у середньому $500.

Крім того, підозрювані намагалися заволодіти 3300 га землі на Сумщині вартістю 190 млн грн, проте на землю наклали арешт.

26 квітня Сольський вийшов із СІЗО під заставу майже 76 млн грн. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі, якщо його визнають винним. 

Зрештою міністр вирішив подати у відставку – заява про його звільнення надійшла до Верховної Ради. Але Сольський пізніше повідомив, що не проти надалі працювати на посаді міністра, якщо так вирішить ВР.

НААН поки що не прокоментувала звинувачення Сольського.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло