ДБР викрила в Запорізькій області чиновників, які стягували з фермерів «побори» за реєстрацію техніки
Чиновникам Держпродспоживслужби загрожує до 10 років позбавлення волі

Чиновники Держпродспоживслужби в Запорізькій області, які організували аферу з поборами місцевих фермерів під час війни, отримали приблизно 3 млн грн і незабаром постануть перед судом. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Джерело. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань у Мелітополі, що діє в Запоріжжі.
За інформацією ДБР, відомство завершило досудове розслідування та направило до суду обвинувальний акт щодо чиновників Держспоживслужби в Запоріжжі, які під час війни організували злочинну групу і стягували незаконні «побори» з місцевих фермерів за реєстрацію сільгосптехніки.
За даними слідства, завідувач сектору Держспоживслужби в Запорізькій області залучив до незаконної діяльності підлеглого, а також власну дружину.
«Користуючись змінами в законодавстві через запровадження воєнного стану, чиновники створювали фермерам штучні перешкоди для реєстрації сільгосптехніки», – зазначає ДБР.
Слідчі ДБР зазначають, що шахраї пропонували сільгоспвиробникам «подолати проблеми» з реєстрацією їхньої техніки за допомогою фірми дружини завідувача сектору запорізької Держспоживслужби. Через цю фірму фермери проводили платіж за «інформаційні послуги», після чого отримували необхідні їм документи.
Вартість «консультацій» шахраїв сягала 7000 гривень за одну одиницю техніки. У період з 2022 по 2023 рік на рахунки ділків від Держспоживслужби надійшло близько 3 млн гривень.
Щоб «відмити» гроші, шахраї придбали елітний автомобіль за 1,4 млн гривень, який оформили на вітчима організатора злочинної схеми.
Троє фігурантів оборудки обвинувачуються в одержанні неправомірної вигоди з використанням службового становища (ч. 3 ст. 368 КК України).
Також організатора схеми та його дружину обвинувачують у легалізації майна, отриманого злочинним шляхом (ч. 2 ст. 209 КК України).
Санкції статей передбачають покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Бекграунд. Як повідомлялося, нардепа від “Слуги народу” Клочка підозрюють у незаконному збагаченні на 11 млн грн. За рік він набув активів на 25 млн грн, хоча офіційний дохід його сім'ї становив не більше 14 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].