НКРЕКП розповіла учасникам ринку нові деталі про приєднання генерувальних установок до електричних мереж
Комісія спростила відповідну процедуру на засіданні 8 травня

Спрощена процедура приєднання генерувальних установок запроваджена прийнятими 8 травня 2024 року змінами до постанови НКРЕКП від 26 березня 2022 року №352, передбачає швидке приєднання генерувальних установок суб’єкта господарювання, який має намір встановити та підключити їх до 1 січня 2026 року, за наявності довідки військової адміністрації про необхідність термінового приєднання таких установок.
Про це повідомила пресслужба комісії.
«Для цього має використовуватися у пріоритетному порядку наявна енергетична інфраструктура, у тому числі площадки існуючих користувачів, а також типові технічні рішення», – уточнили в НКРЕКП.
При цьому, як повідомляється, для суб’єкта господарювання, який має намір приєднати електроустановки, призначені для виробництва електричної енергії з енергії сонця та/або вітру, обов’язковою умовою для приєднання (підключення) згідно з постановою є встановлення установок зберігання енергії потужністю, що рівна або перевищує величину встановленої потужності такої генерувальної установки та ємністю, що має забезпечити не менше 4 годин видачі потужності на рівні потужності такої генерувальної установки.
«Звертаємо увагу, що зазначена спрощена процедура не обмежує можливості приєднатися до електричних мереж систем розподілу згідно з Кодексом систем розподілу чи Порядком тимчасового приєднання», – наголосив регулятор.
Отже, суб’єкт господарювання, який планує приєднати генерувальні установки до електричних мереж систем розподілу, має право обрати приєднання згідно з Кодексом систем розподілу / Порядком тимчасового приєднання або згідно з пунктом 7 постанови НКРЕКП від 26 березня 2022 року №352.
Нагадаємо: Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, спростила процедуру приєднання генерувальних установок (газотурбінних, газопоршневих, когенераційних) до електричних мереж Відповідне рішення НКРЕКП ухвалила на засіданні 8 травня. Ця постанова дозволить замовникам у скорочений термін забезпечити підключення своїх установок до електричних мереж.
Зміни, зокрема, спрямовані також на:
- скорочення термінів видачі та погодження технічних умов;
- зменшення кількості документів для отримання послуги приєднання;
- забезпечення мінімальних технічних вимог для паралельної роботи генерувальних установок з енергосистемою;
- використання у пріоритетному порядку наявної енергетичної інфраструктури.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НКРЕКП спростила під час дії воєнного стану процедуру приєднання до газорозподільних систем газотурбінних або газопоршневих установок. Як йдеться в документі, встановлення газотурбінних установок або газопоршневих установок з метою провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії є одним зі сталих рішень, що дозволить диверсифікувати джерела виробництва електричної енергії та забезпечити покриття дефіциту потужності в енергетичній системі України в разі його виникнення. Наголошується, що для України вкрай важливо у стислі строки реалізовувати сталі рішення, які сприятимуть децентралізації енергосистеми, посиленню надійності постачання електричної енергії споживачам, енергетичній незалежності та безпеці загалом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].