Зеленський підписав закон про введення штрафів за ухилення від мобілізації

Зеленський підписав закон про введення штрафів за ухилення від мобілізації

Крім того, президент також дозволив мобілізацію засуджених осіб

Зеленський підписав закон про введення штрафів за ухилення від мобілізації
Фото: ілюстративне

Президент України Володими Зеленський підписав закон про адміністративні правопорушення за порушення мобілізації.

Про це йдеться на сайті ВР.

Як раніше писав нардеп Максим Бужанський, суми штрафів під час війни залишилися такими самими, як були рекомендовані до першого читання, за винятком верхнього порогу за статтею 210 та 210-1, там буде 25 500 грн.

За його словами, згідно з проєктом, адміністративний штраф накладатимуть протягом року, але не пізніше трьох місяців із моменту виявлення правопорушення.

Крім того, було додано три режими: правопорушення, повторне правопорушення та правопорушення під час дії режиму воєнного стану.

Нардеп також наголосив, що статті 210 і 210-1 не застосовуватимуть щодо тих даних про призовника, які ТЦК може отримати шляхом доступу до відкритих для нього державних реєстрів.

Нагадаємо: документом пропонується внесення до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, зокрема щодо збільшення штрафів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Згідно з проєктом закону, за порушення правил військового обліку штраф становитиме від 3400 до 5100 грн, повторно або в особливий період – від 17 000 до 22 500 грн.

Водночас за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час передбачається штраф від 5100 до 8500 для населення та 17 000 – 34 000 для посадовців та юридичних осіб.

Зокрема, у воєнний час для громадян штраф становитиме від 17 000 до 22 500 грн, для посадових та юридичних осіб – від 34 000 до 59 500 грн.

Профільний парламентський комітет під час розгляду законопроєкту виключив норми про можливість адміністративного арешту на 3 доби в разі відсутності військово-облікових документів і відхилив норму про покарання у вигляді ув'язнення за відмову від проходження медогляду.

Крім того, Зеленський підписав закон, яким дозволено деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.

Нагадаємо: законопроєкт передбачає, що під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі, судом може бути застосоване умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом.

Але це не стосується осіб, засуджених за скоєння злочинів проти основ національної безпеки України, засуджених за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднаного зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством, а також засуджених за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ст. 152–156-1, 258–258-6, ч. 4 ст. 286-1 КК.

Тобто не звільнятимуть також осіб, які засуджені за зґвалтування, сексуальне насильство, примушування до вступу в статевий зв'язок і подібні злочини, терористичний акт, фінансування тероризму і подібні, а також засуджених за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами в стані сп’яніння, якщо вони спричинили загибель кількох осіб.

У законопроєкті також прописано процедуру згоди засуджених, згоди командирів підрозділів взяти їх, проходження ВЛК.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Верховна Рада прийняла в цілому закон про внесення змін до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення за порушення мобілізації. «За» проголосували 256 депутатів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло