НАТО підтримало ідею обмежити пересування російських “дипломатів” по Європі
Чехія ініціювала цю ідею для боротьби із «російською шпигунською загрозою»

Північноатлантичний альянс підтримує ідею заборонити російським дипломатам вільне переміщення територією держав-членів НАТО та обмежити їхнє перебування країнами акредитації.
«Обмежити рух цих офіцерів розвідки росії – те, що вже застосовувалося раніше. Ми підтримуємо подальші дії союзників, які далі обмежують рух офіцерів російської розвідки», – заявив генсек організації Єнс Столтенберг на зустрічі з головами оборонних відомств альянсу в Брюсселі.
Напередодні вісім міністрів закордонних справ країн Євросоюзу надіслали листа голові зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепу Боррелю із закликом ввести заборону на вільне пересування російських дипломатів Європою.
За їх словами, розвідка, пропаганда та можлива диверсійна діяльність є «основним робочим навантаженням для більшості російських “дипломатів” у ЄС».
Лист підписали глави зовнішньополітичних відомств Чехії, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі та Румунії.
Наприкінці травня Варшава запровадила обмеження на пересування російських дипломатів територією республіки. За словами міністра закордонних справ Радослава Сікорського, рішення ухвалене у зв'язку з тим, що Кремль веде «гібридну війну» проти Євросоюзу та Польщі.
Сікорський уточнив, що співробітникам російського посольства дозволять пересуватися лише в межах Мазовецького воєводства на сході країни, а працівники консульських установ зможуть вільно перебувати лише в тих регіонах, де виконують свої обов'язки. Виняток зроблять лише для посла Сергєя Андрєєва.
Раніше Чехія запропонувала обмежити пересування російських дипломатів таким чином, щоб вони могли перебувати лише в країні, яка видала їм візу та посвідку на проживання.
Відповідні обмеження планувалося включити до 12-го пакету санкцій ЄС, але ініціатива не отримала значної підтримки.
У квітні цього року глава МЗС Чехії Ян Ліпавський повідомив, що знову висуне цю ідею на обговорення. На його думку, такі заходи необхідні для боротьби із «російською шпигунською загрозою».
Як повідомлялося, США і Польща створили групу для боротьби з російською дезінформацією щодо України. У групу увійдуть 12 країн, у тому числі Німеччина, Канада, Франція, Фінляндія, Італія.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].