Кемерон пообіцяв влаштувати “полювання” на танкери, в яких росія нелегально перевозить нафтопродукти
Також він закликав включати до списків санкцій компанії з інших країн, які співпрацюють з рф, зокрема з Китаю, Туреччини, Киргизстану та Ізраїлю

Країни «Великої сімки» (G7) посилять санкції проти росії і продовжать боротьбу з обходом вже діючих обмежень.
Джерело. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон в інтерв'ю Corriere della Sera.
Серед іншого він пообіцяв влаштувати полювання на танкери, за допомогою яких росія нелегально експортує свої енергоресурси.
«Ми маємо вистежити тіньовий флот, який незаконно перевозить російську нафту по всьому світу. Щоразу, коли ці танкери наближатимуться до італійського порту, я хочу бути впевненим, що вони будуть заблоковані», – сказав Кемерон.
На думку британського міністра, союзникам України необхідно продемонструвати путіну «безглуздість його дій».
«Ми покажемо, що ми повністю підтримуємо Україну: полюватимемо за грошима, за нафтою, зупинимо газ, кораблі, – все, що дозволяє працювати російській військовій машині», – наголосив Кемерон.
Він також заявив про необхідність включати до списків санкцій компанії з інших країн, які постачають росії товари подвійного призначення. Серед них Кемерон назвав Китай, Туреччину, Киргизстан та Ізраїль.
13 червня Велика Британія вперше ввела санкції проти танкерів, які беруть участь в експорті нафти та нафтопродуктів із росії, а також компанії «Інгосстрах», яка стала одним із провідних страховиків суден тіньового флоту. Крім цього, під обмежувальні заходи потрапили кораблі, які доставляли в росію боєприпаси з Північної Кореї.
У чорному списку Лондона опинилися чотири танкери рф, що ходять під прапорами Камеруну, островів Кука та Габона. Їм закрили доступ до британських портів, їх також можуть позбавити реєстрації в Судовому реєстрі країни.
Таким чином Британія приєдналася до США, які з жовтня 2023 року ввели санкції проти майже 40 суден, які порушують встановлену західними країнами вимогу про цінову стелю для російської нафти $60 за барель. До чорного списку Вашингтона потрапив 21 танкер «Совкомфлота», судна з ОАЕ та Туреччини.
Після запровадження санкцій росія почала ховати свій тіньовий флот в Африці. Одним із її головних помічників став Габон. З початку війни в Україні кількість зареєстрованих у цій країні танкерів зросла у шість разів, і він вийшов на 2-е місце в Африці за цим показником. Серед суден, що перереєстрували в Габоні, – 50 танкерів «Совкомфлоту», які раніше плавали під ліберійським прапором.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].