Китай поставився насторожено до зближення путіна і Кім Чен Ина — ЗМІ
Верхівка китайської Комуністичної партії не хоче створювати враження, ніби Пекін прагне стати союзником цих двох диктатур

Офіційний Пекін насторожено ставиться до зближення москви та Пхеньяна й не хоче бути частиною осі Пекін – москва – Пхеньян.
Джерело. Про це пише ВВС.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Зокрема, видання звертає увагу на те, що під час недавнього візиту путіна до Китаю – першого після його інавгурації на п'ятий термін – китайська влада виступила проти того, щоб російський лідер від них вирушив прямо до КНДР, і рекомендували розділити ці дві поїздки.
Як зазначають експерти, і росія, і КНДР потребують Китаю набагато більше, ніж потребують одна одну.
Тому верхівка китайської Комуністичної партії у свою чергу не хоче створювати враження, ніби Пекін заохочує їхнє зближення.
Зокрема, йому це не вигідно, оскільки агресивні й войовничі кроки Кім Чен Ина – регулярні запуски боєголовок у 2017 році та погрози на адресу своїх сусідів – призводять до розширення американського впливу та американської присутності в регіоні, що є вкрай небажаним для Китаю.
У понеділок агентство Bloomberg повідомило з посиланням на південнокорейських чиновників, що США, Південна Корея та Японія готуються підписати тристоронню угоду у сфері безпеки, пов'язану з ядерною загрозою з боку Північної Кореї.
Цього тижня Китай і Південна Корея провели перші за дев'ять років переговори про безпеку на серйозному рівні, зазначає газета Financial Times – це ще раз вказує на те, що попри націоналістичну риторику Пекін не готовий стати учасником клубу країн-ізгоїв разом із росією та Північною Кореєю.
Нагадаємо: днями путін здійснив перший за 20 років візит у Північну Корею, і ця поїздка позначила безпрецедентне зближення рф з диктатурою, чий статус ізгоя підтверджує хоча б той факт, що свого часу навіть росія запровадила проти КНДР санкції.
Наразі головним підсумком візиту став підписаний договір, який містить пункт про взаємну допомогу в разі нападу на одну з країн.
І, оскільки Кім Чен Ин однозначно підтримав росію в її війні проти України, це дає підстави трактувати договір як юридичне оформлення вже наявної військової співпраці – зокрема, постачання північнокорейських снарядів і ракет для російської армії.
Бекграунд. Раніше розвідка Південної Кореї повідомила, що КНДР передала росії 5 млн артилерійських снарядів – це більше, ніж виробляє рф за рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.