Націоналізація заводу «Вінницяпобутхім» призведе до зупинення виробництва на кілька місяців – управитель активу
Управителі заводу попереджають про втрату робочих місць на пів року

Один із провідних українських заводів із виробництва мийних засобів, «Вінницяпобутхім», може припинити роботу, якщо Вищий антикорупційний суд задовольнить позов Міністерства юстиції про його націоналізацію.
Про це заявило ТОВ «Крайтекс-Сервіс», управитель заводу, під час переговорів з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
Представники компанії-управителя наголошують, що «задоволення позову Міністерства юстиції призведе до зупинення виробництва та втрати робочих місць».
Прогнозується, що виконання рішення ВАКС, визначення способу подальшого розпорядження вже державним активом, підготовка та проведення аукціону призведуть до зупинення виробництва на строк близько пів року.
Вінницяпобутхім» виробляв пральний порошок в Україні під такими ТМ, як «Ушастий нянь», «Сарма», «Лотос». Раніше 100% акцій підприємства належали російському АТ «Невская косметика», але він втратив контроль над заводом із 2022 року.
Бекграунд. Після початку повномасштабної російської агресії завод заарештували. «Вінницяпобутхім», яке довгий час був одним із лідерів виробництва прального порошку, майже рік залишався під арештом через колишніх російських власників.
Потім його передали в управління компанії «Крайтекс-Сервіс» із групи Afina Руслана Шостака й Валерія Кіптика. Новий управитель переіменував головний бренд підприємства з «Ушастий нянь» на «Вухастик». Як раніше заявляв директор «Крайтекс-сервіс» Сергій Зайков, компанія інвестувала 400 млн грн у запуск виробництва на потужностях «Вінницяпобутхіму», переданого в управління від АРМА.
З середини 2023 року управитель перерахував до бюджету 87 млн грн (51 млн грн у 2023 році, 36,4 млн грн у 2024 році).
У вересні Київський окружний адміністративний суд скасував рішення АРМА щодо призначення управителями «Вінницяпобутхіму» компанії «Крайтекс-Сервіс». Суд апелював до того, що в конкурсній документації «Крайтекс-Сервіс» не було доказів володіння або користування виробничими об'єктами. Згідно з наданими договорами оренди, об'єктами оренди були лише офісні, адміністративні та складські приміщення.
У червні 2024 року Міністерство юстиції розпочало процес націоналізації заводу.
АРМА вважає, що ситуація з «Вінницяпобутхімом» потребує законодавчих змін щодо порядку управління активами в період між набранням чинності рішення ВАКС про націоналізацію підприємства та його подальшою приватизацією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].