Розслідування: потужності ЄС з виробництва снарядів значно нижчі за офіційні заяви

Розслідування: потужності ЄС з виробництва снарядів значно нижчі за офіційні заяви

Виробники зброї в Європі можуть виробляти приблизно вдвічі менше снарядів, ніж заявляють офіційні особи в Брюсселі

Розслідування: потужності ЄС з виробництва снарядів значно нижчі за офіційні заяви
фото DR

Обіцянки ЄС поставити в Україну артилерійські снаряди калібру 155 мм не були виконані через «видання бажаного за дійсне» і те, що існуючі запаси можуть бути «щонайменше вдвічі скромнішими, ніж заявляли високопосадовці ЄС», – йдеться в розслідуванні проекту Радіо Свобода Схеми.

Погана продуктивність європейської оборонної промисловості стала очевидною, коли ЄС не виконав свою обіцянку поставити 1 мільйон артилерійських снарядів в Україну в період з березня 2023 по 2024 рік. Поставивши лише близько половини обіцяних партій, Брюссель переніс термін на кінець 2024 року.

Журналісти з'ясували, що виробники зброї в Європі можуть виробляти приблизно вдвічі менше снарядів, ніж заявляють офіційні особи в Брюсселі, і що наразі ЄС надав Києву вдвічі менше снарядів, ніж спочатку обіцяли.

Європейський комісар Тьєррі Бретон, наприклад, заявив у червні, що виробники ЄС зможуть виробляти 1,7 млн снарядів на рік.

Високопоставлене джерело в європейській збройовій промисловості, розмовляючи з Радіо Свобода на умовах анонімності, повідомило, що «поточні потужності все ще становлять лише третину цієї цифри».

Інші джерела вказують, що виробничі потужності Європи становлять приблизно від 500 000 до 600 000 снарядів на рік. У лютому міністр оборони Рустем Умеров заявив, що Україні потрібно 200 тисяч 155-мм снарядів на місяць.

Європейська комісія прокоментувала, що їхня оцінка виробничих потужностей ЄС базується на «фактах» і «бере до уваги поточні інвестиції» в галузь, повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з доповіддю естонської розвідки від лютого 2024 року, росія змогла поставити на фронт 3-4 млн артилерійських боєприпасів у 2023 році, частково завдяки оновленню радянських запасів.

«Майже напевно, що західні поставки боєприпасів в Україну в 2024 році не зможуть встигнути за темпами», і очікується, що розрив «у наявних артилерійських боєприпасах між Україною та росією ще більше збільшиться в 2024 році», – йдеться у звіті.

Бекграунд. Однак є й хороші новини: нещодавно Британія повідомила, що надасть Україні майже 100 високоточних ракет Brimstone. Пакет допомоги також включає більше артилерійських гармат та 250 000 боєприпасів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло