У Грузії допитують добровольців, які воювали проти рф на боці України – ЗМІ

У Грузії допитують добровольців, які воювали проти рф на боці України – ЗМІ

Надим Хмаладзе повідомив, що його викликають за статтями про державний переворот і тероризм

У Грузії допитують добровольців, які воювали проти рф на боці України – ЗМІ
Фото: Грузинський легіон

Служба державної безпеки (СДБ) Грузії викликає на допит грузинських добровольців, які воювали на боці України у війні проти росії.

Про це пише «Європейська правда»з посиланням на Sova.

За інформацією журналістів раніше у Тбіліському міському суді опитали Лашу Чігладзе, активіста «Антиокупаційного руху», який брав участь у бойових діях в Україні.

«Мені сказали, що рік тому було розпочато слідство у зв'язку з державним переворотом, і були якісь запитання про це... (Запитували), коли виїхав, коли приїхав з України. Були загальні запитання», – сказав Чігладзе.

Його адвокат – Лаша Ткешеладзе назвав справу політичною. «Зазначена справа абсурдна, не має жодного відношення до закону, і Лашу сьогодні викликали тому, що він боровся в Україні проти росії», – заявив Ткешеладзе. 

Проурядовий телеканал Imedi повідомляє, що Чігладзе проходить у справі про змову з метою повалення влади.

Про виклик на допит повідомив що один учасник російсько-української війни. «Мене, Надима Хмаладзе, СДБ викликає за статтями про державний переворот і тероризм», – написав він у соцмережі. Раніше його затримували за «непокору поліції та хуліганство» під час протестів у Тбілісі проти законопроєкту щодо виявлення «іноземних агентів». Напередодні Хмаладзе повернувся до Грузії. Пізніше, його адвокат розповів, що грузинського добровольця дуже довго тримали на паспортному контролі без пояснень, після чого він помітив стеження.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що лідери Євросоюзу вирішили призупинити вступ Грузії до ЄС через «закон про іноагентів». Документ зобов'язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, реєструватися як «агенти іноземного впливу». Аналогічний закон діє в росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло