АМКУ оголосив умови для міжнародного інвестора CRH щодо придбання двох цементних заводів в Україні
Згідно з опублікованими сьогодні умовами, CRH має протягом 9 місяців продати або іншим чином передати акції (частку) в розмірі від 25% до 28% статутного капіталу третій особі, не пов'язаній з компанією CRH UKRAINE B.V.

Антимонопольний комітет України висунув умову придбання компанією CRH двох цементних заводів Buzzi, яка передбачає передачу 25–28% акцій ПрАТ «Дікергофф цемент Україна» незалежному інвестору.
Про це повідомляється на сайті АМКУ.
Як зазначалося, у червні 2023 року італійський виробник цементу Buzzi, внесений Національним агентством із запобігання корупції до переліку міжнародних спонсорів війни, через свою дочірню компанію Dyckerhoff GmbH досяг угоди щодо продажу частини свого бізнесу у Східній Європі ірландській групі CRH, зокрема й українських активів – двох цементних заводів «Волинь-цемент» (Здолбунів Рівненської обл.) і «Південь-цемент» (смт Вільшанське Миколаївської обл.).
АМКУ розглядав заяву CRH про концентрацію з вересня 2023 року.
Згідно з опублікованими сьогодні умовами, CRH має протягом 9 місяців з моменту здійснення заявленої концентрації продати або в інший спосіб передати акції (частку) в розмірі від 25% до 28% статутного капіталу третій особі, не пов'язаній відносинами контролю з компанією «CRH UKRAINE B.V.», з правами вето (для забезпечення блокування ключових управлінських рішень вищого органу управління Холдингової компанії). Очікується, що таким інвестором стане Європейський банк реконструкції та розвитку, оскільки у грудні 2023 року CRH підписала мандатний лист із ЄБРР щодо спільного придбання активів італійської компанії Buzzi в Україні.
Крім того, згідно з публікацією АМКУ, CRH також буде зобов'язана регулярно протягом п'яти років звітувати перед АМКУ, зокрема, про обсяги виробництва продукції та відпускні ціни на внутрішньому ринку.
Очікується, що CRH інвестуватиме у придбані заводи, розширюватиме та модернізуватиме їхні виробничі потужності, зберігатиме робочі місця та поліпшуватиме умови праці для співробітників.
CRH працює в Україні з 1999 року. З листопада 2021 року її цементні підприємства в Україні ведуть діяльність під брендом Cemark: АТ «Подільський цемент» (Хмельницька обл.), ТОВ «Цемент» (м. Одеса) і ПрАТ «Миколаївцемент» (Львівська обл.).
Окремий напрям бізнесу CRH в Україні – виробництво бетону та залізобетонних виробів. Білоцерківський завод ЗБК PoliBeton Energo є спеціалізованим підприємством, що виробляє опори для ліній електропередачі. Бетонний вузол PoliBeton на півночі Одеси увійшов до CRH 2020 року.
З 1999 року компанія інвестувала близько $500 млн в Україну. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення CRH вклала $80 млн, зокрема $34 млн у будівництво цементного термінала в Київській області.
CRH є провідним виробником будівельних матеріалів у світі. На 3200 підприємствах компанії у 28 країнах зайнято приблизно 71 тис. осіб. Це найбільший виробник будівельних матеріалів у Північній Америці та Європі. Компанія також представлена в Азії. Американські депозитарні акції CRH котируються на Нью-йоркській фондовій біржі.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що CRH оголосила про плани викупити власні акції на суму $3 млрд, що утричі більше, ніж минулого року. На це вплинули рекордні продажі та прибутки за 2022 рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].