Китай стверджує, що його “мирний план” щодо України підтримують понад 110 країн
У цьому плані, представленому разом з Бразилією, не йдеться ні про територіальну цілісність України, ні про виведення російських військ з України

План Китаю щодо миру в Україні з шести пунктів підтримали понад 110 країн, заявив офіційний представник Пекіна 2 серпня.
Пекін намагається залучити країни Глобального Півдня приєднатися до його мирного плану, який Китай і Бразилія виклали в травні.
Зокрема, план із шести пунктів містить такі тези:
- Відмова від ескалації чи провокацій з обох сторін.
- Міжнародна мирна конференція, прийнята як росією, так і Україною, яка включає «чесне обговорення» всіх мирних планів.
- Збільшення гуманітарної допомоги для «запобігання гуманітарної кризи більшого масштабу», а також обмін військовополоненими, а не нападів на мирне населення.
- Потрібно докласти всіх можливих зусиль, щоб «запобігти розповсюдженню ядерної зброї та уникнути ядерної кризи».
- Нападам на атомні електростанції та інші мирні ядерні об'єкти «потрібно протистояти».
- Розширення міжнародної співпраці з питань, які стосуються «захисту стабільності глобальних промислових і постачальних ланцюгів».
У китайському плані не йдеться ні про територіальну цілісність України, ні про виведення російських військ з України.
Спеціальний представник уряду КНР у справах Євразії Лі Хуей, виступаючи 2 серпня під час поїздки до Бразилії, з якою Китай спільно запропонував план, заявив, що міжнародна підтримка цього плану зростає.
«Китай і Бразилія спільно опублікували так званий консенсус із шести пунктів щодо сприяння політичному врегулюванню української кризи», – сказав він у коментарі Укрінформу.
«Цю заяву підтримали понад 110 країн», – заявив Лі.
Він не уточнив, які країни пообіцяли свою підтримку. На початку червня Китай заявив, що план підтримали 45 країн.
Китайська пропозиція представлена як альтернатива мирному плану президента Володимира Зеленського, який підтримують західні партнери Києва.
Формула миру Зеленського з 10 пунктів серед інших цілей передбачає повне виведення російських військ з України, покарання винних у воєнних злочинах і звільнення всіх полонених.
Китай офіційно оголошує себе нейтральною стороною у повномасштабній війні росії в Україні та заперечує надання збройної допомоги обом сторонам, але Пекін і москва продовжують розвивати тісні відносини – нещодавно, у травні, російський диктатор владімір путін відвідав у Китаї Сі Цзіньпіна.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що Китай посилив заборону на експорт військових дронів після візиту Кулеби. Мінторгівлі КНР заявило, що цивільне обладнання не повинно використовуватися для «поширення зброї масового знищення, тероризму або з воєнною метою».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].