Лише один із шести кандидатів із ВПО зміг отримати кредит на житло: результат аудиту

Лише один із шести кандидатів із ВПО зміг отримати кредит на житло: результат аудиту

Планується розширення пільгового проєкту

Лише один із шести кандидатів із ВПО зміг отримати кредит на житло: результат аудиту
Фото: ілюстративне

Через невідповідності критеріїв включення до реєстрового переліку кандидатів та умов надання кредиту, лише кожен шостий із відібраних зміг оформити пільговий кредит на житло за грантові кошти уряду Німеччини. Зазначається, що удосконалення порядку надання кредиту за проєктом дозволить швидше та ефективніше використовувати кошти гранту на надання кредитів для ВПО.

Про це розповів заступник голови Рахункової палати Сергій Ключка 1 серпня під час онлайн-засідання комітету ВР з питань прав людини.

На засіданні розглядали звіт РП щодо результатів міжнародного координованого аудиту ефективності з проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб: сприяння інтеграції родин за новим місцем проживання за підтримки Федеративної Республіки Німеччина в умовах воєнного стану». Він реалізовується в Україні з 2021 року.

«Аудит проводився Рахунковою палатою паралельно з аудиторами Німеччини. В Україні об’єктами аудиту були Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло)», – йдеться в повідомленні.

Загалом за 2021–2023 роки уряд Німеччини виділив на проєкт €42,5 млн. За ці кошти планувалося забезпечити пільговими кредитами на житло 1300 родин.

За даними аудиторів, у період 2021–2023 років лише кожен шостий із них зміг отримати пільговий кредит. У підсумку пільгову іпотеку оформили лише 669 родин, хоча планувалося, що таких учасників буде майже вдвічі більше.

Зазначається, що проєкт не має аналогів в Україні, він розповсюджується виключно на категорію внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також має унікальний механізм відбору переможців, який унеможливлює втручання у відбір третіх осіб. Умови іпотеки, зокрема: 30 років під 3% річних.

За словами Ключка, після ознайомлення з результатами аудиту німецькі донори зазначили дієвість цього проєкту. Наразі вони розглядають можливість масштабування проєкту та залучення інших країн ЄС.

Крім того, за пропозицією виконавців проєкту, Кабінет Міністрів уже вніс зміни до порядку надання кредитів. За словами голови правління Держмолодьжитла Миколи Марчука, завдяки внесеним змінам планується, що до кінця року програмою скористаються ще приблизно 400 сімей.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада прийняла у першому читанні два законопроєкти щодо ВПО. Законопроєкт №11028, який надає пріоритетне право деяким категоріям ВПО на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, підтримали 290 голосами. Також був прийнятий у першому читанні законопроєкт №11281, спрямований на забезпечення житлових прав ВПО шляхом створення інформаційної бази даних об’єктів нерухомого майна для їх проживання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло