Україна попросила в США дозволу бити ракетами ATACMS по аеродромах у Курській області – WP
На відео z-каналів з Курщини можна побачити американські бойові машини Stryker і німецькі БМП Marder

Українські посадовці звернулися до Вашингтона з проханням дозволити їм використовувати американські ракети далекого радіусу дії ATACMS, щоб вразити аеродроми, які росія використовує у відповідь на рейд у Курську область, пише Washington Post.
«Це дасть українцям необхідні важелі для переговорів із росією – ось у чому справа», – сказав радник президента Володимира Зеленського.
Далекобійні ракети планується застосовувати по військових аеродромах, з яких вилітають російські літаки для бомбардувань позицій українських сил. За словами співрозмовника видання, таке політичне рішення дозволить ЗСУ зберегти якийсь час зайняті території Курської області.
Радник Зеленського уточнив, що за три дні операції в Курській області ЗСУ захопили близько 100 кв. км і взяли в полон сотні російських солдатів. Під їх контролем також газовимірювальна станція «Суджа», яка використовується «Газпромом» для постачання палива до Європи.
Він звернув увагу, що цього разу Україна задіяла набагато більше військ, ніж у минулі рейди, які переважно виконували добровольчі підрозділи, сформовані з росіян.
У наступі можуть брати участь приблизно 1000 військових з елітних штурмових бригад, укомплектованих західною бронетехнікою та танками. Про таку кількість заявляв голова Генштабу рф валєрій герасімов.
На відео z-каналів можна побачити надані США бойові машини Stryker і німецькі БМП Marder. Техніку для наступу в Курській області українські війська, імовірно, позначили білими трикутниками, пише видання.
Представник Держдепартаменту США Метью Міллер раніше повідомив, що Київ не попередив Вашингтон про свої наміри, проте додав, що повідомлення інших країн про подібні операції є нормою.
Також, за його словами, США не змінювали свого рішення щодо використання американської зброї для ударів по росії, а вторгнення ЗСУ до Курської області не порушує обмеження на її застосування.
«Ми бачили, як росія здійснювала атаки із цього регіону», – сказав Міллер, зазначивши, що це відбувалося саме в тому районі, де зараз діють ЗСУ. У зв'язку із цим можна стверджувати, що Україна реалізує своє право на самооборону, додав він.
У Пентагоні зазначили, що не вважають вторгнення ЗСУ до Курської області ескалацією. «Україна робить те, що потрібно для відвойовування своєї суверенної території та досягнення успіху на полі бою», – сказала заступниця прессекретаря відомства Сабріна Сінгх. При цьому вона додала, що США, як і раніше, не підтримують удари американською зброєю вглиб росії.
У свою чергу голова комітету з оборони бундестагу Маркус Фабер заявив, що не бачить проблем у тому, що ЗСУ використовують поставлену Німеччиною військову техніку для наступу в Курській області.
«З нападом росії на Україну територія обох держав є зоною бойових дій. Використання зброї регулюється положеннями міжнародного права», – наголосив він, додавши, що так Україна змушує росію виводити війська з Донбасу.
Бекграунд. Напередодні The Economist із посиланням на джерела в Генштабі писав, що подальші дії ЗСУ в Курській області залежатимуть від того, як діятиме росія. Також зазначалося, що ЗСУ не будуть намагатися захопити Курську АЕС, бо для цього потрібні більші сили.
Вранці 9 серпня повідомлялося, що в Липецькій області горить військовий аеродром. Як стверджують телеграм-блогери, через нього росія намагалася перекинути підкріплення на Курську область.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].