Бізнес зможе отримати нижчі процентні ставки завдяки співпраці з державою та банками
Кабмін ухвалив зміни до надання фінпідтримки ММСП

Уряд підтримав запропоновані Мінфіном зміни для удосконалення процесів надання фінансової державної підтримки мікро-, малого та середнього підприємництва (ММСП). Йдеться про розвиток Державних програм «Доступні кредити 5-7-9%», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%», «Доступний факторинг».
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
Постановою, зокрема, передбачено:
- можливість зменшення процентної ставки для бізнесу шляхом поєднання державної підтримки (програм 5-7-9) з партнерськими програмами уповноважених банків (поки немає інформації на скільки саме передбачено таке зменшення, адже Кабмін ще не опублікував документ);
- удосконалення механізму надання гарантій уповноваженим банкам з боку Фонду розвитку підприємництва (ФРП);
- впровадження умов екологічних та соціальних стандартів Світового банку під час надання кредитів сільськогосподарським підприємствам з 01.12.2024 у межах Програми 5-7-9.
Крім того, ухвалене рішення також регулює виконання умов міжнародної співпраці для залучення доступного фінансування українського бізнесу, зокрема від Світового банку, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної асоціації розвитку, а також у рамках домовленостей з МВФ для збалансування підтримки малого і середнього бізнесу з фіскальними можливостями держави.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, Кабмін відновив державний ринковий нагляд щодо 9 видів продуктів. Серед них – електронне обладнання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].