CNN: США стали присилати менші партії військової допомоги, бо запаси вичерпуються
Темпи виготовлення в США снарядів калібру 155 мм та Patriot не встигають за швидкістю їх витрачання

Пакети військової допомоги США Україні в останні місяці стали меншими через скорочення власних запасів Пентагону.
Джерело. Про це у вівторок, 17 вересня, повідомив телеканал CNN із посиланням на два джерела серед чиновників.
Крім того, у Вашингтоні побоюються, що у разі передачі Києву всієї необхідної допомоги обороноздатність самих Сполучених Штатів опиниться під загрозою, повідомили співрозмовники CNN.
Із коштів, виділених Конгресом безпосередньо на військову допомогу Україні, $6 млрд досі залишаються непотраченими.
Формально Міністерство оборони має витратити їх до кінця вересня, коли в США закінчується фінансовий рік, але просить законодавців продовжити цей термін.
Найшвидший канал військових постачань із США до України – це передача зброї, боєприпасів та іншого майна безпосередньо із наявності на військових складах.
Проте джерела CNN кажуть, що великих надлишків там уже не залишилося, а скорочувати запаси ще більше у відомстві не хочуть, оскільки не впевнені у термінах їхнього поповнення.
Як вказує CNN, починаючи з квітня пакети військової допомоги Києву не перевищували $400 млн, а вартість більшої частини таких пакетів знаходилася в діапазоні від $125 до $250 млн.
Зменшення допомоги пов'язане у тому числі з темпами виробництва, які є недостатніми для одночасного постачання ЗСУ та поповнення запасів Пентагону. Особливо це стосується артилерійських снарядів калібру 155 мм та зенітно-ракетних комплексів Patriot, повідомили джерела телеканалу.
Так, на початок повномасштабної війни РФ проти України США щомісяця виробляли близько 15 000 снарядів калібру 155 мм. Зараз із відкриттям нових заводів та виробничих ліній у США виробляється 40 000 снарядів на місяць.
Однак Пентагону все одно потрібно більше року, щоб досягти своєї мети з виробництва 100 000 снарядів щомісяця.
Процес нарощування виробництва йде за графіком, але він займе роки і вимагатиме нових потужностей, розширення фабрик та бажання Конгресу виділити гроші, пояснили співрозмовники CNN.
Бекграунд. Нагадаємо, радник із нацбезпеки президента США Джейк Салліван анонсував новий пакет військової допомоги для України до кінця вересня. Зараз Вашингтон працює над цим пакетом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].