Індія продовжить закупівлю нафти в російських постачальників, доки вони не під санкціями
За словами чиновників, Індія орієнтується на вигідні ціни, а західні санкції проти росії обмежують вартість, яку країна може отримати за свою нафту

Індія планує й надалі купувати дешеву нафту в російських постачальників, які не підпадають під міжнародні санкції.
Про це повідомив міністр нафти Хардіп Сінгх Пурі в інтерв'ю для Reuters.
За його словами, Індія орієнтується на вигідні ціни, а західні санкції проти росії обмежують вартість, яку країна може отримати за свою нафту.
«Ми готові купувати нафту й газ за найнижчими можливими цінами від будь-якого постачальника, який не перебуває під санкціями», – заявив Пурі. Він також наголосив, що Індія не єдина у своїх діях, оскільки європейські країни та японські компанії продовжують купувати російський газ.
Індія залишається одним із найбільших світових споживачів енергії, імпортуючи 88% від своїх нафтових потреб. Міністр прогнозує подальше зростання попиту на енергоресурси у країні, зокрема через активніше використання природного газу та відновлюваних джерел енергії.
Індія є третім за величиною споживачем та імпортером нафти у світі з річною потужністю переробки близько 252 млн тонн, або 5,04 млн барелів на день. Уряд прагне розширити ці потужності. Проте стрибок світових цін на скраплений газ після початку війни в Україні уповільнив перехід Індії на використання природного газу.
Міністр Пурі також зазначив, що план зростання частки газу в енергобалансі з 6% до 15% до 2030 року буде реалізований за умови стабілізації та зниження цін на газ.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Індія стала найбільшим імпортером російської нафти, випередивши Китай у цьому показнику.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].