СБУ розпочала нові розслідування щодо ексміністра Миколи Злочевського

СБУ розпочала нові розслідування щодо ексміністра Миколи Злочевського

Після штрафу за рекордний хабар, Служба безпеки України відкрила два нових провадження проти Злочевського та його бізнесу

СБУ розпочала нові розслідування щодо ексміністра Миколи Злочевського

Через три тижні після того, як ексміністр Микола Злочевський отримав штраф за «рекордний хабар», Служба безпеки України розпочала два нових розслідування щодо нього та його бізнесу.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на дані Єдиного державного реєстру судових рішень.

Зазначається, що слідство було розпочато 22 серпня 2023 року. Обидва нові провадження мають номери, що відрізняються лише однією цифрою, що вказує на їх близьке відкриття.

За інформацією судового реєстру, на цей момент жодному з учасників проваджень не повідомлено про підозру.

Перше розслідування стосується можливого заволодіння коштами через зловживання у сфері нерухомості. Конкретно, йдеться про будівлю збанкрутілого банку «Аркада», розташовану в центрі столиці. У 2020 році власником будівлі став Олег Нелін, колишній менеджер і помічник Злочевського. Нелін, як кредитор проблемного будівництва, отримав будівлю «Аркади» як заставу за невиконання умов кредиту. У 2022 році компанія, що належить дочкам Злочевського, виграла аукціон на права користування цією будівлею.

СБУ вважає всіх учасників цієї угоди пов'язаними або підконтрольними Злочевському. Також розслідування звертає увагу на іншу нерухомість Неліна та підозрює, що його офіційні доходи не могли покрити такі витрати.

Друге розслідування фокусується на основному нафтогазовому бізнесі Злочевського. СБУ перевіряє купівлю 2017 року бурової установки компанією з групи Burisma за 32,5 млн євро, яка була імпортована до України як вживані запчастини та брухт. Це дозволило зменшити митні платежі. Слідство також вивчає, як Burisma отримувала спеціальні дозволи на користування надрами у 2004»2012 роках, коли Злочевський обіймав державні посади, припускаючи, що він міг впливати на чиновників для сприяння своєму бізнесу.

Ці епізоди неодноразово ставали предметом розслідувань, але жодна справа не була доведена до кінця. Захист Злочевського стверджує, що попередні розслідування не принесли результатів. Представники бізнесу заявляють, що власниками є дочки ексміністра, а колишні менеджери мають лише опосередковане відношення до політика.

Останнім часом Антикорупційна прокуратура змінила кваліфікацію справи Злочевського з «рекордного хабаря» на «зловживання впливом». Окрім того, напередодні перекваліфікації була закрита інша справа через брак доказів, а розшук Злочевського був скасований.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що 17 липня в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» відбувся онлайн-аукціон із приватизації державного пакету акцій, що становить 100% статутного капіталу Акціонерного товариства «Науково-дослідний інститут прогресивних наукових та технічних досліджень «Вектор» у Києві.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло