Україна та Норвегія розпочали два нових проекти з ядерної безпеки
Держатомрегулювання співпрацює з норвезьким регулятором з 2014 року

У 2024 році ядерні регулятори України та Норвегії розпочали реалізацію двох нових спільних проектів.
Про це повідомила пресслужба Державної інспекції ядерного регулювання (ДІЯРУ).
«Перший проєкт – NORM – це спільна робота над регламентом безпечного поводження з неядерними природними радіоактивними матеріалами», – зазначили в інспекції. Проект передбачає проведення аналізу промислових підприємств, які генерують неядерні природні радіоактивні матеріали, пошук недоліків у цій сфері в Україні. Після цього буде розроблено чотири нормативно-правові документи, які будуть застосовуватися в нашій державі.
У рамках другого проекту – ARGOS, Норвегія передасть відповідне програмне забезпечення та підготує українських фахівців для посилення системи аварійної готовності та реагування на радіаційні аварії. «Проєкт перебуває на стадії реалізації: тривають навчання та налаштування програмного забезпечення», – уточнили в ДІЯРУ.
«Хочу висловити велику вдячність DSA, яке залишається одним з найбільш надійних наших партнерів, за постійну підтримку Держатомрегулювання, що є особливо важливим в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну, яке триває та створює серйозні виклики як для України, так і загалом для світової спільноти. Ми впевнено можемо говорити про ефективність нашої співпраці, адже це підтверджено низкою успішно реалізованих спільних проєктів», – заявив голова Держатомрегулювання Олег Коріков за результатами зустрічі з генеральним директором Норвезького агентства з радіаційної та ядерної безпеки (DSA) Пером Страндом під час 69 Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні.
ДІЯРУ та норвезький регулятор співпрацюють з 2014 року. Вже після початку повномасштабного вторгнення Україна та Норвегія мали спільні проекти. Це, зокрема, обстеження територій, які постраждали від російської окупації, забезпечення обладнанням для радіаційної розвідки на раніше окупованих територіях.
Сторони також взаємодіють у розробці політики та процедур для відновлення регуляторного контролю над ядерними об'єктами, що постраждали від окупації та бойових дій, а також у сфері управління критичними знаннями, необхідними для захисту персоналу, населення та довкілля під час ядерних або радіаційних інцидентів, спричинених бойовими діями.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що подальші атаки росії по українській енергетиці можуть призвести до небезпечної ситуації на одній із трьох АЕС, які залишилися в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].