Швейцарія визначала Голодомор геноцидом українського народу

Швейцарія визначала Голодомор геноцидом українського народу

Рішення підтримало 123 депутати, ще 58 виступили проти

Швейцарія визначала Голодомор геноцидом українського народу
Фото: Pixabay

Парламент Швейцарії визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Про це повідомив очільник Верховної Ради України Руслан Стефанчук, а також йдеться в тексті заяви, опублікованій на сайті парламенту країни.

«Національна Рада Швейцарії в ухваленій заяві визнає систематичні дії, спрямовані на масове та цілеспрямоване вбивство голодом із наміром знищити національну, етнічну, расову чи релігійну групу, актом геноциду», – написав він.

За його словами, це «справді історичне рішення». Стефанчук додав, що це також «вкрай важливий крок на шляху до відновлення історичної справедливості та збереження пам’яті про мільйони невинних жертв».

«Вдячний Швейцарському парламенту за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом Українського народу», – наголосив очільник ВРУ.

Як йдеться в тексті заяви, відповідне рішення підтримали 123 депутати, 58 виступили проти, ще 7 – утрималися.

Зазначається, що «голод мільйонів людей близько 90 років тому, за який ніс відповідальність радянський режим за Йосипа Сталіна, є актом геноциду»

«Федеральні збори визнають систематичні дії, які ведуть до голоду у великих масштабах і цілеспрямованому порядку та здійснюються з наміром знищити національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку повністю або частково, як діяння геноциду», – додали в заяві.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Іспанія визнала Голодомор геноцидом українського народу. Тоді «за» проголосували 29 членів комітету, ще 2 утрималися.

Європарламент також визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців. Тоді 507 депутатів голосували за ухвалення рішення, а 12 висловилися проти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло