Зеленський пом’якшив свою позицію щодо переговорів і закінчення війни – Bloomberg

Зеленський пом’якшив свою позицію щодо переговорів і закінчення війни – Bloomberg

Центральним елементом будь-яких майбутніх переговорів буде членство України в НАТО – питання, яке розділяє союзників України

Зеленський пом’якшив свою позицію щодо переговорів і закінчення війни – Bloomberg
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський, імовірно, готується прийняти більш гнучкий підхід у способах покласти край російській війні.

Про це пише Bloomberg із посиланням на офіційних осіб, близьких до НАТО.

Український лідер публічно підтвердив основні вимоги Києва щодо припинення війни, включно з повним виведенням російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня Зеленський знову виключив «торг» щодо українського суверенітету чи території.

Але враховуючи те, що Україна наближається до третьої зими під час війни, а підтримка Заходу демонструє ознаки занепаду й кінця конфлікту не видно, українські чиновники дали зрозуміти, що вони готові визнати, що в гру має вступити ендшпіль (термін на позначення завершення гри. – Mind), стверджують офіційні особи на умовах анонімності, оскільки переговори відбуватимуться за закритими дверима.

Зміна настроїв мала бути перевірена на зустрічі, організованій президентом Джо Байденом із Зеленським та іншими західними союзниками в Німеччині в суботу. Проте лідер США відклав поїздку через ураган Мілтон, а зустріч на авіабазі «Рамштайн» відклали.

Український президент мав на меті під час цієї зустрічі заручитися підтримкою союзників для свого Плану перемоги, який передбачає «чіткі, конкретні кроки для справедливого припинення війни».

Хоча раніше в Білому дому цей план був сприйнятий прохолодно, цього тижня президент відправив своїх помічників назад до Вашингтона для роботи над деталями плану, пише видання.

Офіційні особи США попросили Київ сформулювати дорожню карту того, що йому потрібно на наступний рік, включно з військовою технікою, допомогою у промисловому розвитку та фінансовою підтримкою, повідомив чиновник, знайомий із ходом обговорень. Зеленський заявив, що розкриє всі деталі плану після завершення консультацій із союзниками.

«Ми запрошуємо наших партнерів визначити, як вони бачать кінець цієї війни, місце України в архітектурі глобальної безпеки та спільні кроки, які можуть привести цю війну до завершення», – сказав Зеленський у понеділок.

При цьому про явні поступки не йдеться, зазначає видання. Зеленський непохитно відкидає будь-які розмови про відмову від території. Український уряд минулого тижня спростував, що міністр закордонних справ Андрій Сибіга обговорював «територіальні компроміси» під час зустрічей в ООН.

Водночас тиск із боку союзників посилився щодо більш конкретного плану, який передбачає, чим може закінчитися війна, і того щоб уважніше придивитися до розв'зання конфлікту шляхом переговорів.

Високопосадовець сказав агентству, що, оскільки Київ ще не розкрив усі деталі свого плану, українські чиновники можуть використати елемент стратегічної двозначності, який дасть їм простір для подальших маневрів.

Центральним елементом будь-яких майбутніх переговорів буде членство України в НАТО, питання, яке розділяє союзників України. За словами офіційних осіб, на Байдена чиниться тиск, щоб він надіслав Києву пряме запрошення приєднатися до альянсу. І хоча малоймовірно, що президент США це зробить, така пропозиція розглядається як потенційна фішка для будь-яких переговорів за участю кремля.

За словами іншого співрозмовника видання, знайомого з переговорами щодо вступу України в НАТО, надійні двосторонні гарантії безпеки з боку США під час переговорів про припинення вогню фактично означатимуть членство Києва в альянсі.

При цьому він уточнює, що москва категорично проти членства України в НАТО, тому неясно, яка формула допоможе посадити всі сторони за стіл переговорів.

Бекграунд. Нагадаємо: новий генсек НАТО Марк Рютте, перебуваючи з візитом у Києві, заявив, що «Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше – союзники будують міст для її вступу в альянс».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло