Нафтові ринки відреагували зростанням на пом'якшення політики ФРС

Нафтові ринки відреагували зростанням на пом'якшення політики ФРС

Зниження ставки та очікування стимулів у Китаї підтримують ціни на нафту

Нафтові ринки відреагували зростанням на пом'якшення політики ФРС

Нафтові котирування, незважаючи на незначне зниження, демонструють тижневе зростання на тлі зниження ставки ФРС та очікувань щодо нового пакету стимулів у Китаї – найбільшому імпортері нафти.

Про це пише Bloomberg.

Ринок також оцінює потенційний вплив другого президентського терміну Трампа на глобальний попит на енергоносії.

Ціна на нафту марки Brent утримується близько $75 за барель, показуючи майже 3%-ве зростання за тиждень. West Texas Intermediate торгується нижче $72. Вищий законодавчий орган Китаю готується представити найбільший із часів пандемії пакет фіскальних стимулів, а перспектива затяжної торговельної війни із США вказує на ймовірність додаткових стимулювальних заходів наступного року.

За оцінками Citigroup Inc., президентство Трампа може негативно вплинути на ціни на нафту через збільшення внутрішнього видобутку та запровадження тарифів, що впливатимуть на китайську економіку. Водночас Standard Chartered Plc вважає, що американські виробники не обов'язково прислухаються до закликів Трампа нарощувати буріння. Очікується також, що новообраний президент посилить обмеження на експорт іранської нафти.

«Ринки очікують прояснення щодо можливого збільшення постачання нафти зі США, – зазначив Єап Джун Ронг, ринковий стратег IG Asia Pte, і додав: – На порядку денному також потенційні тарифи щодо Китаю».

Хоча з квітня спостерігається загальний спад цін через млявий попит у КНР і зростання постачань поза альянсом ОПЕК+, загострення на Близькому Сході тримає ринок у напруженості. За словами Рассела Харді, генерального директора Vitol Group, попри очікування надлишкової пропозиції наступного року, існує багато факторів невизначеності, які можуть призвести до збалансування ринку.

Федеральна резервна система в четвер, 7 листопада, знизила процентні ставки на чверть процентного пункту, що було очікуваним кроком. Також ФРС знизила ставку за федеральними кредитними коштами на 25 базисних пунктів, до 4,5–4,75% річних, йдеться в заяві Федерального комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Це рішення відповідає очікуванням аналітиків. Комітет зазначив, що економічна активність продовжує зростати, а ринок праці, хоч і дещо ослаб, залишається стабільним, при цьому інфляція наближається до цільового рівня 2%. Економісти припускають, що центральному банку США доведеться вповільнити темпи пом'якшення політики через інфляційний вплив політики Трампа, включно з податковими скороченнями та торговельними тарифами.

Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал «Рішуче зниження ставки ФРС: чому саме зараз? Пояснюємо, що це означає для світової економіки».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло