Фізичні та юридичні особи збільшили портфель ОВДП більш ніж на 45 млрд грн із початку 2024 року
Загалом на початок листопада в обігу перебували ОВДП на суму 1,76 трлн грн

З початку 2024 року українські громадяни та бізнес збільшили вкладення в ОВДП на 45,5 млрд грн. Станом на 1 листопада портфель фізичних осіб зріс на 17,3 млрд грн – до 70,5 млрд грн, а юридичних осіб – на 28,2 млрд грн, до 167,1 млрд грн.
Про це йдеться в повідомленні Мінфіну.
Водночас територіальні громади зменшили свої вкладення в ОВДП у 2,5 раза – з 2 млрд грн до 0,8 млрд грн. Нерезиденти також зменшили інвестиції: їхній портфель скоротився на 20,3 млрд грн, досягнувши 23,3 млрд грн, а частка у структурі ОВДП знизилася до 1,3%.
Загалом на початок листопада в обігу перебувають ОВДП на суму 1,76 трлн грн. Внутрішні надходження та ОВДП залишаються важливими джерелами фінансування Збройних Сил України. Інвестиції у військові ОВДП стають дедалі привабливішими завдяки доступним цифровим рішенням для придбання, високій ліквідності, ринковій дохідності, що перевищує інфляційні очікування, 100%-й державній гарантії повернення коштів та відсутності податку на прибуток від ОВДП.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Мінфін залучив від розміщення ОВДП понад 26,47 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].