Суд залишив керівницю Хмельницької МСЕК під вартою, але зменшив заставу з 500 до 300 млн грн
НАБУ підозрює посадовицю у незаконному збагаченні на 137 млн грн

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) частково задовольнила скаргу захисників на запобіжний захід керівниці Хмельницької МСЕК та депутатки облради Тетяни Крупи. Її залишили під вартою, однак зі зменшеною заставою – 300 млн грн замість 500.
Про перебіг судового засідання повідомляє Transparency International Ukraine.
Адвокати посилалися на відсутність доказів та не доведені прокурором ризики. Інформацію про те, що посадовиця під час обшуку намагалася викинути частину грошей у вікно, захисники назвали плітками – у протоколі обшуку цього не зафіксовано.
За словами прокурора, уже встановлено факт незаконного збагачення Крупи на 137 млн грн. Крім того, знайдено 150 об’єктів нерухомості, зареєстрованих на посадовицю, її родичів та пов’язаних юросіб.
Нагадаємо, 4 жовтня ДБР провело обшуки у керівниці Хмельницької МСЕК та її сина – очільника обласного Пенсійного фонду Хмельниччини. У них вдома знайшли близько $6 млн готівкою у різних валютах, а у кабінеті – підроблені медичні документи та списки імен чоловіків із фіктивними діагнозами.
Після цього, журналісти з'ясували що півсотні прокурорів Хмельницької області начебто через голову обласної МСЕК оформили другу групу інвалідності. Генепрокурор Андрій Костін за власним бажанням звільнив керівника Хмельницької облпрокуратури, а потім і сам написав заяву на звільнення – Зеленський підписав указ про його звільнення 31 жовтня.
Раніше президент увів у дію рішення РНБО про ліквідацію МСЕК з 31 грудня. З 1 січня 2025 року буде новий порядок визначення та підтвердження статусу інвалідності. Замість паперового процесу буде запроваджено електронну систему. Оцінювання проводитимуть лікарі-практики на базі медзакладів – їх буде 300, людина може обрати будь-який. Варто зазначити, керівників МСЕК не допустять до роботи в оновленій системі лікарських комісій.
За інформацією СБУ, станом на жовтень 64 посадовцям (МСЕК) було оголошено про підозру. 4106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів скасували.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].