Зеленський підписав бюджет-2025

Зеленський підписав бюджет-2025

Загалом видатки наступного року заплановані на рівні 3,6 трлн грн. Доходи – 2,05 трлн грн

Зеленський підписав бюджет-2025
Фото: ілюстративне

Президент Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2025 рік.

Про це йдеться на сайті ВР.

Нагадаємо, як раніше повідомив голова уряду Денис Шмигаль, видатки на освіту становитимуть майже 199 млрд грн, на медицину – 217 млрд грн. В обох сферах заплановані важливі проєкти модернізації та розвитку. На оновлення медичних закладів, придбання сучасного обладнання та створення реабілітаційних центрів передбачено 10,7 млрд грн. На модернізацію освітніх закладів та облаштування укриттів додатково передбачено 17,5 млрд грн.

За інформацією прем’єра, загалом видатки наступного року заплановані на рівні 3,6 трлн грн. Доходи – 2,05 трлн грн.

«Підтримка громадян – другий пріоритет цього бюджету. У березні запланували індексацію пенсій. Загалом на програми допомоги в соціальній сфері передбачено майже 421 млрд грн». – додав він.

Зазначимо, до бюджету на 2025 рік закладено дефіцит у розмірі 1 трлн 640,6 млрд гривень (при доходах 2 трлн 339 млрд грн і видатках 3 трлн 941 млрд грн). Дефіцит покриватиметься за рахунок міжнародної допомоги.

До другого читання збільшили видатки бюджету на 50 млрд грн, з них:

  • 24 млрд грн передбачено на освіту – по 12 млрд грн на доплати вчителям, інвестиційні проєкти в освітній сфері;
  • 6,3 млрд грн – на медицину;
  • 5 млрд грн – на підтримку ветеранів.
  • дорожній фонд 2025 року фінансуватися не буде, але на ремонт ділянок, важливих для оборони та функціонування економіки держави у проєкті держбюджету заклали 12,6 млрд грн.

Водночас, як раніше повідомили в Мінфіні, доходи, що раніше спрямовувалися до спеціального фонду в розмірі 43,2 млрд грн на фінансування Державного дорожнього фонду, тепер повністю перенесені до загального фонду бюджету.

У відомстві уточнили, що 1 млрд грн виділили додатково на розвиток озброєння й військової техніки для Міністерства оборони та ГУР МО. При цьому скорочено фінансування Генеральної прокуратури на 1,2 млрд грн.

500 млн грн передбачено на підтримку оборонно-промислового комплексу, йдеться про здешевлення кредитів підприємствам. Додаткові 646 млн грн виділено для Міністерства охорони здоров’я, зокрема 500 млн грн на реімбурсацію ліків для лікування серцево-судинних і неврологічних захворювань.

Міністерству культури та стратегічних комунікацій надано додатково 488,4 млн грн, з них 200 млн грн спрямовано на проєкти стратегічних комунікацій і просування позитивного іміджу України за кордоном. Окремо передбачено 150 млн грн для підтримки українців за кордоном та сприяння їх поверненню в Україну через діяльність Агенції єдності українців при Мінекономіки.

Видатки Мінсоцполітики збільшено більш ніж на 1,4 млрд грн, зокрема:

  • 1 млрд грн – на допомогу внутрішньо переміщеним особам;
  • 102,2 млн грн – на оплату хмарних ресурсів для цифрових технологій;
  • 328,6 млн грн – на послуги денного догляду для дітей з інвалідністю.

Додатковий 1 млрд грн у проєкті держбюджету передбачено на підтримку тваринництва та переробку сільськогосподарської продукції. 

Ще по 1 млрд грн – на реалізацію інвестиційних проєктів через Державний фонд регіонального розвитку та відновлювальні роботи в Харкові.

Для надання компенсацій за знищене житло передбачено 3 млрд грн, а за пошкоджене майно – 1 млрд грн.

У бюджеті також враховано рішення Стратегічної інвестиційної ради щодо спрямування 36,4 млрд грн на реалізацію пріоритетних напрямів публічних інвестицій, зокрема:

  • 11,8 млрд грн – на освіту;
  • 8 млрд грн – на водопостачання;
  • 6 млрд грн – на соціальний захист;
  • 5,6 млрд грн – на охорону здоров’я;
  • 4,4 млрд грн – на транспорт;
  • 502 млн грн – на державне управління;
  • 70 млн грн – на проєкти у сфері культури, зокрема на будівництво укриттів.

Соціальні стандарти: мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум, залишаються на рівні грудня 2024 року. Також бюджет передбачає нову модель управління публічними інвестиційними проєктами з планом розподілу 25 млрд грн на 2025 рік.

Закон про бюджет містить норму про пенсійну реформу. До 1 липня 2025 року Кабінет міністрів має подати законопроекти щодо встановлення єдиних підходів перерахунку пенсій, які були призначені за «спеціальними» законами. Зазначимо, що з 1 березня 2025 року пройде індексація пенсій.

Прогноз фінансування державного бюджету на 2025 рік передбачає зниження дефіциту державного бюджету до 19,4 % ВВП (у чинному законі про держбюджет на 2024 рік – 20,6%).

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Рада прийняла в цілому бюджет-2025. Рекордні видатки на рівні 3,94 трлн грн. З них видатки на оборону становлять 2,22 трлн грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло