Норвегія наступного року виділить Україні щонайменше 3 млрд євро
Далі Норвегія обіцяє витрачати на допомогу Україні щонайменше 15 млрд крон (1,3 млрд євро) щороку

Норвегія наступного року витратить на допомогу Україні щонайменше 35 млрд норвезьких крон (3 млрд євро). Як оголосив уряд Норвегії, про такі обсяги програми допомоги домовилися всі партії в парламенті країни одноголосно.
Крім розміру асигнувань на наступний рік, парламентські партії затвердили продовження всієї програми допомоги Україні на три роки, до 2030 року включно, і запланували витратити в її рамках у розмірі 154,5 млрд крон (13,25 млрд євро).
Із запланованих 35 млрд крон у 2025 році 22,5 млрд (1,9 млрд євро) підуть на військову допомогу, а 12,5 млрд (1,1 млрд євро) – на гуманітарну.
Далі Норвегія обіцяє витрачати на допомогу Україні щонайменше 15 млрд крон щороку.
«Норвегія твердо підтримує Україну. Ми продовжуємо нашу підтримку до 2030 року, і наступного року ми надамо щонайменше 35 млрд норвезьких крон фінансування. Для України вкрай важливо, щоб наша підтримка зберігалася протягом багатьох років і щоб за цим стояла широка політична згода. Ми хочемо, щоб народ України знав, що підтримка Норвегії триватиме. Я хотів би подякувати всім партіям у Стортингу (норвезькому парламенті) за їх конструктивну співпрацю», – сказав прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.
Бекграунд. У жовтні повідомлялося, що Норвегія виділить $140 млн на придбання Україною ще однієї системи Patriot. До ініціативи фінансово долучаться й інші країни, це дозволить Румунії відправити в Україну систему Patriot.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].