Шольц: Зеленський хоче створити в Німеччині органи для працевлаштування українців або повернення їх додому
Також канцлер спростував слова міністерки МЗС про можливу відправку німецьких військ в Україну

Влада в Києві хоче підтримати українських біженців у тому, щоб вони знайшли роботу в Німеччині. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у коментарі агентству Reuters.
За словами Шольца, президент України Володимир Зеленський повідомив йому, що хоче сприяти створенню в Німеччині та Польщі українських органів, які допомагатимуть біженцям влаштуватися на роботу або повернутися на батьківщину.
Йдеться про те, щоб «ми могли спільно працювати в цьому напрямі», наголосив глава німецького кабміну, відповідаючи на запитання депутатів бундестагу.
Як повідомлялося, канцлер Німеччини відвідав Україну 2 грудня і там провів тривалу розмову із Зеленським.
Як зазначає Reuters, із понад мільйона біженців у Німеччині не так багато тих, хто знайшов роботу в цій країні.
Водночас влада в Києві зацікавлена у поверненні на батьківщину чоловіків, придатних до військової служби.
Крім того, в коментарі агентству Шольц виключив можливість відправлення німецьких солдатів до України, принаймні на даному етапі.
«Про сухопутні війська для мене в цій військовій ситуації не може бути й мови, – заявив він. – Я виключаю, що в нинішній ситуації в Україну будуть направлені німецькі війська або солдати», – зазначив канцлер.
При цьому він ухилився від відповіді на запитання, чи Берлін може брати участь у силах безпеки для підтримки припинення вогню в Україні, якщо таких домовленостей вдасться досягти, передало агентство Reuters.
Напередодні ЗМІ неправильно подали висловлювання міністерки МЗС країни Анналени Бербок, що нібито вона допускає участь німецьких військовослужбовців у міжнародній місії, покликаній гарантувати дотримання російсько-українського перемир'я у разі його досягнення.
Канцлер категорично заперечив, що Анналена Бербок виступила із такою заявою.
«Міністерка закордонних справ таке висловлювання і не робила, її лише запитали, що, власне, буде у разі припинення бойових дій, – сказав Олаф Шольц. – І вона, по суті, намагалася не сказати ні так, ні ні (на питання про участь бундесверу у миротворчій місії. – Ред.), оскільки зараз зовсім недоречно будувати домисли, що може згодом статися у разі перемир'я».
Це була, за словами канцлера, «дипломатична відповідь» міністра закордонних справ, як і належить голові дипломатичного відомства.
Але і з міністром оборони, і з главою МЗС, стверджує Шольц, є повна згода у тому, що необхідно «зробити все, щоб ця війна не переросла у війну між росією і НАТО». Тому можливість присутності німецьких військовослужбовців в Україні Шольц у цій ситуації навіть не розглядає.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].