Парламент у Південній Кореї не зміг відправити президента у відставку

Парламент у Південній Кореї не зміг відправити президента у відставку

При голосуванні не вистачило всього 5 голосів

Парламент у Південній Кореї не зміг відправити президента у відставку
фото DR

Національні збори (парламент) Південної Кореї не змогли набрати достатньої кількості голосів для імпічменту президента Юн Сок Йоля.

Джерело. Про це повідомляє агентство Yonhap.

За звільнення глави держави з посади проголосували 195 депутатів, тоді як для ухвалення рішення необхідно щонайменше 200 голосів.

Ініціативу про імпічмент було висунуто представниками опозиційних партій, які звинуватили президента у спробі насильницького захоплення влади та перевищення повноважень. Головною підставою стало запровадження надзвичайного стану без належних, на думку опозиції, на те підстав.

Перед голосуванням Юн Сок Йоль публічно вибачився за свої дії та пообіцяв надалі уникати подібних рішень. Президент пояснив запровадження надзвичайного стану прагненням «викорінити сили, прихильні до Північної Кореї, та захистити вільний конституційний порядок».

Голосування відбувалося за умов відсутності більшості представників правлячої партії «Громадянська сила», яка має 108 місць у парламенті. Їхній бойкот був викликаний відмовою парламенту розглянути законопроект про спеціальне розслідування проти дружини президента Кім Гон Хі.

У цей час біля будівлі Національних зборів у Сеулі проходив масштабний мітинг із вимогою відставки президента. За даними Yonhap, у протестах взяли участь «сотні тисяч» людей.

Бекграунд. Нагадаємо, 3 грудня Юн Сок Йоль оголосив надзвичайний стан у країні, пояснивши це діями опозиційної Демократичної партії. Причиною стали її ініціативи щодо скорочення державного бюджету на рекордні 4,1 трильйона вон (близько $3 млрд) та намір ініціювати імпічмент головного прокурора та голови державного аудиту. Президент звинуватив опозицію у спробі дестабілізації ситуації в країні та усунення її від влади.

Після оголошення надзвичайного стану армія вивела бронетехніку на вулиці Сеула, а сили військового командування під керівництвом генерала Пак Ан Су зайняли будівлю парламенту. Генерал призупинив роботу парламенту та політичних партій, а також посилив контроль над національними ЗМІ.

Незважаючи на введені заходи, депутати Національних зборів змогли оперативно проголосувати за скасування воєнного стану. Таким чином, він тривав всього 6 годин. Незабаром після цього військові підрозділи, які блокували парламент, залишили свої позиції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло