Бригади з 40 тисяч військових. Макрон обговорить із Польщею введення миротворців в Україну – Rzecpospolita
Польські військові можуть стати частиною миротворчого контингенту

12 грудня президент Франції Емманюель Макрон прибуде до Варшави, щоб обговорити план європейської миротворчої місії, яка б зберегла суверенітет України в рамках можливої угоди за посередництва Дональда Трампа.
Про це, посилаючись на власні джерела, пише польске видання Rzeczpospolita.
Суть французької пропозиції – миротворча місія, яка б гарантувала, що кремль у майбутньому не порушить можливе припинення вогню та встановлену лінію розмежування, ідеться в матеріалі.
Журналісти видання взяли коментар у експерта розташованого в Парижі аналітичного центру IFRI, де розробляють гіпотетичний проєкт такої місії, Елі Тенебаума. За їхнім баченням, для проєкту потрібні були б сили в розмірі до 5 бригад (близько 40 тис. осіб), і командування однією з них могла би взяти на себе Польща – з огляду на її військовий потенціал і розташування, пише Rzecpospolita.
На думку Тененбаума є три шляхи надання Україні гарантій безпеки:
Перший – «німецький»: прийняти країну до НАТО навіть без остаточного встановлення її кордонів, як це було з Німеччиною в 1955 році. Однак Америка цього не хоче, як і Німеччина.
Другий – «ізраїльська» модель: масове постачання зброї в Україну навіть після укладення миру. Це малоймовірно, враховуючи бюджетні труднощі як у США, так і в Європі.
Третій – «корейська» модель: міжнародна миротворча місія, яка понад 70 років охороняла лінію розмежування між Південною та Північною Кореєю.
«Саме на цій третій моделі з включенням елементів першої та другої можуть базуватися гарантії безпеки для Києва», – вважає він.
Ексзаступник генсека НАТО Каміль Ле Гран у своїх коментарях для публікації висловив думку, що, коли справа дійде до миротворчої місії – найкраще, щоб у ній було залучено якомога більше країн, оскільки це підвищить ефект стримування. Проте, на його думку, у проєкті дуже важлива бодай символічна участь США. Ле Гран схиляється до думки, що у проєкті готові будуть взяти участь Нідерланди, а після зміни влади, можливо, і Німеччина.
Нагадаємо, що ще в лютому Макрон вперше висунув ідею відправлення військ НАТО в Україну. При цьому він не уточнив, за яких умов це станеться.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Франція і Велика Британія відновили спільні обговорення можливості відправлення регулярних частин чи бійців приватних військових компаній до України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].