Ціни на каву арабіка б’ють рекорди: покупці відчують стрибок цін на початку 2025 року

Ціни на каву арабіка б’ють рекорди: покупці відчують стрибок цін на початку 2025 року

Неврожай став наслідком того, що цього року до Бразилії прийшла найсильніша за останні 70 років посуха

Ціни на каву арабіка б’ють рекорди: покупці відчують стрибок цін на початку 2025 року
фото DR

Біржові ціни на найпопулярніший сорт кави, арабіку досягли історичного максимуму – насамперед через посуху та дощі у Бразилії. Споживачі відчують зростання цін на початку 2025 року, пише ВВС.

Цього тижня, 10 грудня, ціна березневих ф'ючерсів на арабіку, найпопулярніший у світі сорт кави, встановила абсолютний рекорд за всю історію торгів – $3,34 за фунт (близько 0,45 кг) зерен. Загалом за рік арабіка подорожчала на 80%. Інший популярний сорт, робуста, побив історичний рекорд у вересні.

Любителі кави відчують підняття цін після Нового року.

До цього компанії-обжарювачі заради збереження своєї частки на ринку намагалися не підвищувати ціну для кінцевого споживача, але тепер все ж таки близькі до того, щоб зробити це в першому кварталі 2025 року, пояснив глава компанії Tuan Loc Commodities Він Нгуєн.

Представник італійської Lavazza в коментарі ВВС сказала, що компанія «була змушена скоригувати ціни», щоб зберегти якість продукту та довіру покупців.

У листопаді про плани змінити ціни та розмір кавових пачок говорив і представник керівництва Nestlé.

Про те, що компанія JDE Peet's, якій належать бренди Jacobs, L'Or, Tassimo та Douwe Egberts, планує підняти ціни на свою каву з бразильської сировини на 30%, з посиланням на анонімні джерела писало агентство Reuters.

Попередній рекорд ціни на арабіку було встановлено у 1977 році. Тоді Бразилія, найбільший постачальник арабіки на світові ринки, переживала наслідки заморозків 1975 року, які знищили дві третини кавових плантацій.

А у серпні та вересні цього року до Бразилії прийшла найсильніша за останні 70 років посуха, після якої в жовтні хлинули зливи. Саме в цей час фермери одночасно збирають урожай та готують саджанці для наступного сезону, пише The Wall Street Journal.

Потенційний неврожай у Бразилії через посуху та дощі – головний привід для занепокоєння, пояснив економіст Saxo Bank Оле Хансен.

Але з екстремальною погодою зіткнулися не лише виробники арабіки у Бразилії. В'єтнам, найбільший постачальник кави сорту робуста, також пережив цього року і посуху, і зливи.

Бекграунд. Між тим ще в липні цього року повідомлялося, що світові ціни на каву можуть значно зрости –  через підвищений попит на ринках, таких, як Китай, і недостатню кількість інвестицій у галузь.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло