Ціни на каву арабіка б’ють рекорди: покупці відчують стрибок цін на початку 2025 року
Неврожай став наслідком того, що цього року до Бразилії прийшла найсильніша за останні 70 років посуха

Біржові ціни на найпопулярніший сорт кави, арабіку досягли історичного максимуму – насамперед через посуху та дощі у Бразилії. Споживачі відчують зростання цін на початку 2025 року, пише ВВС.
Цього тижня, 10 грудня, ціна березневих ф'ючерсів на арабіку, найпопулярніший у світі сорт кави, встановила абсолютний рекорд за всю історію торгів – $3,34 за фунт (близько 0,45 кг) зерен. Загалом за рік арабіка подорожчала на 80%. Інший популярний сорт, робуста, побив історичний рекорд у вересні.
Любителі кави відчують підняття цін після Нового року.
До цього компанії-обжарювачі заради збереження своєї частки на ринку намагалися не підвищувати ціну для кінцевого споживача, але тепер все ж таки близькі до того, щоб зробити це в першому кварталі 2025 року, пояснив глава компанії Tuan Loc Commodities Він Нгуєн.
Представник італійської Lavazza в коментарі ВВС сказала, що компанія «була змушена скоригувати ціни», щоб зберегти якість продукту та довіру покупців.
У листопаді про плани змінити ціни та розмір кавових пачок говорив і представник керівництва Nestlé.
Про те, що компанія JDE Peet's, якій належать бренди Jacobs, L'Or, Tassimo та Douwe Egberts, планує підняти ціни на свою каву з бразильської сировини на 30%, з посиланням на анонімні джерела писало агентство Reuters.
Попередній рекорд ціни на арабіку було встановлено у 1977 році. Тоді Бразилія, найбільший постачальник арабіки на світові ринки, переживала наслідки заморозків 1975 року, які знищили дві третини кавових плантацій.
А у серпні та вересні цього року до Бразилії прийшла найсильніша за останні 70 років посуха, після якої в жовтні хлинули зливи. Саме в цей час фермери одночасно збирають урожай та готують саджанці для наступного сезону, пише The Wall Street Journal.
Потенційний неврожай у Бразилії через посуху та дощі – головний привід для занепокоєння, пояснив економіст Saxo Bank Оле Хансен.
Але з екстремальною погодою зіткнулися не лише виробники арабіки у Бразилії. В'єтнам, найбільший постачальник кави сорту робуста, також пережив цього року і посуху, і зливи.
Бекграунд. Між тим ще в липні цього року повідомлялося, що світові ціни на каву можуть значно зрости – через підвищений попит на ринках, таких, як Китай, і недостатню кількість інвестицій у галузь.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].