США інвестують $15 млн у малі ядерні реактори в Україні

США інвестують $15 млн у малі ядерні реактори в Україні

Проєкт перебуває на етапі, коли вже має розпочатися підготовка необхідної техніко-економічної документації

США інвестують $15 млн у малі ядерні реактори в Україні
Малий модульний реактор
ілюстративне зображення

Держдепартамент США виділив грант у $15 млн на розробку документації для будівництва малих модульних ядерних реакторів (ММР) на майданчиках теплових електростанцій України.

«Грант, наданий Науково-дослідному інституту електроенергетики (EPRI, США) і кільком виконавцям, що підтримують програму, є значним кроком у переоснащенні українських вугільних підприємств американською технологією ММР», – ідеться в повідомленні спільного підприємства Denetek у Linkedin.

Як пише «Інтерфакс-Україна», Denetek створено в рамках партнерства групи ДТЕК Ріната Ахметова та американської компанії з декарбонізації Eney, заснованої ексголовою НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим та ексголовою відділу енергетики посольства США в Україні Сурією Джаянті.

Мета Denetek – впровадження передових технологій в Україні та за її межами для заміни застарілої енергетичної інфраструктури на екологічні альтернативи, зокрема ММР.

У квітні 2022 року Denetek та EPRI підписали меморандум про взаєморозуміння, який спрямований на просування розробки технології ММР в Україні.

Міністерство енергетики України 17 листопада 2024 року оголосило про спільний із США запуск трьох нових проєктів у сфері ММР. Програма передбачає реалізацію трьох взаємопов'язаних проєктів:

1) будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку (проєкт «Чисте паливо»);

2) конверсію вугільних електростанцій на ММР (проєкт «Фенікс»);

3) розроблення дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР (проєкт «Чиста сталь»).

Бекграунд. У квітні цього року повідомлялося, що в Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів – «Енергоатом» і Holtec International підписали відповідну угоду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло