Індекс фінансового стресу з вересня помітно знизився – звіт НБУ

Індекс фінансового стресу з вересня помітно знизився – звіт НБУ

Найпроблематичнішою є ситуація на валютному ринку

Індекс фінансового стресу з вересня помітно знизився – звіт НБУ
Фото: ілюстративне

Індекс фінансового стресу (ІФС) з вересня 2024 року помітно знизився, передусім через значне зниження субіндексу державних цінних паперів.

Про це йдеться у Звіті про фінансову стабільність НБУ.

Зазначається, що цьому сприяла реструктуризація зовнішнього державного боргу наприкінці літа та відповідне зменшення дохідності суверенних єврооблігацій. Крім того, дещо знизилась і дохідність гривневих ОВДП.

«Відтоді найбільший несприятливий внесок в ІФС мало збереження помірно високого рівня валютного субіндексу через значні обсяги інтервенцій Національного банку на валютному ринку», – йдеться у звіті.

За даними регулятора, значення субіндексу поведінки домогосподарств поволі поліпшувалося завдяки припливу коштів на рахунки.

Зростання цін на облігації українських компаній також поліпшило субіндекс корпоративних цінних паперів.

«Банківський субіндекс залишається на найнижчому рівні серед інших субіндексів, попри незначне зниження коефіцієнтів покриття ліквідністю внаслідок підвищення Національним банком вимог до обов’язкових резервів», – наголосили в НБУ.

Наголошується, що ІФС відображає виключно поточний стан справ у фінансовому секторі та не вказує на майбутні ризики в короткостроковій чи довгостроковій перспективі.

 Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що недоступність окремих держреєстрів знижує можливість банків відкривати рахунки і видавати кредити. Регулятор готує лист для банківської системи з роз'ясненнями щодо порядку відкриття рахунків у таких умовах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло