Зеленський розповів, як у 2008 році Меркель не дозволила прийняти Україну в НАТО
За його словами, тодішній президент Буш-молодший пропонував надати Україні запрошення до Альянсу

Україна могла б почати вступ до НАТО ще у 2008 році, тому що цього хотів тодішній президент Сполучених Штатів Джордж Буш – молодший, однак цей крок зустрів опір німецької канцлерки Ангели Меркель.
Про це розповів президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському подкастеру Лексу Фрідману в контексті обговорення гарантій безпеки для України.
Зеленський, розповівши перед цим про те, як жодна з країн – підписантів Будапештського меморандуму не відгукнулася на заклики допомогти після російського вторгнення у Крим і на Донбас, нагадав ще одну історію.
«2008 рік, [столиця Румунії] Бухарест. Всі вже навчені Будапештським меморандумом. Буш, президент Сполучених Штатів, республіканець, каже, що Україна повинна бути в НАТО. Це голос республіканців. Перевірте: Україна повинна бути в НАТО. Всі дивляться на Америку завжди. Всі за. Хто проти? Меркель! Так от – вона проти, і вона змусила всіх не дати Україні запрошення в НАТО – бо це був би [серйозний] крок. Республіканці були за, Америка була за, бо республіканці і Буш нікого не боялися. Вони знали: Україна справедливо хоче в НАТО, вона так обирає», – сказав Зеленський.
«Тоді такого не було «русскіє не так посмотрят». Бо «русскіє» були інші», – додав він.
Бекграунд. Нагадаємо: в інтерв’ю Фрідману Зеленський заявив, що без Трампа і Сполучених Штатів НАТО просто перестане існувати. Український президент заявив, що під час Другої світової без підтримки США Гітлер міг би перемогти.
Також Зеленський під час інтерв’ю заявив, що не відкидає ідею, щоб прийняти в НАТО Україну без окупованих територій. Ще однією сильною гарантією безпеки для України він називає пакет зброї, «про який Трамп знає».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].